У вбивстві Лістьєва звинуватили Березовського

Серед вбивць Владислава Лістьєва названий відомий бізнесмен Борис Березовський, кримінальний авторитет Володимир Барсуков і вбитий в 2003 році Костянтин Яковлєв на прізвисько Могила.

Російські ЗМІ з'ясували подробиці допиту одного з членів тамбовського угруповання, засудженого у справі про вбивство депутата Державної Думи Галини Старовойтової Юрія Колчина, який назвав імена можливих замовників і виконавців вбивства тележурналіста Владислава Лістьєва. Ними, за словами засудженого, є відомий бізнесмен Борис Березовський, кримінальний авторитет Володимир Барсуков і вбитий в 2003 році Костянтин Яковлєв на прізвисько Могила.

Нагадаємо, Колчин у 2005 році був засуджений на 20 років суворого режиму за організацію вбивства Старовойтової. У вересні він був етапований у Москву, а перед цим допитаний. За словами допитаного, вбивство було пов'язане зі спробою Лістьєва впорядкувати грошові потоки, якими оплачувалася реклама на ОРТ.

За словами Колчина, за вбивством Лістьєва стояли два ворожі угруповання в Санкт-Петербурзі -Володимира Барсукова (Кумарина) і Костянтина Яковлєва на прізвисько Могила. Вся кримінальна діяльність, пов'язана з медіабізнесом і рекламою, контролювалася Могилою.

За кілька місяців до вбивства телеканал ОРТ був приватизований і потрапив під контроль Бориса Березовського. За словами очевидців, за тиждень до вбивства Лістьєв нібито оголосив, що знищить монополію Березовського на телерекламу.

Як з'ясували журналісти, в показаннях Колчина згадується про зустріч між Березовським і Могилою. Як вважає допитаний, Могила міг отримати від Березовського замовлення, який збігався і з його інтересами.

Колчин заявив, що в середині 90-х він став свідком деяких зустрічей за участю свого приятеля депутата Держдуми Михайла Глущенка, його компаньйона Василя Владиковского і кримінальних авторитетів. За його словами, взимку 1995 Могила запропонував Едуарду Канімото усунути Лістьєва. Канімото у свою чергу звернувся до члена банди Кумаріна Владиковскому, який прийняв пропозицію.

Після цього Канімото, Валерій Суліковській і ще один стрілець розстріляли Лістьєва. Після вбивства, за словами Колчина, Яковлєв разом з Кумаріним в одному з готелів у Москві зустрілися з Березовським, налякали його і стали шантажувати розголосом. У результаті Березовський змушений був регулярно виплачувати криміналітету великі суми.
Про нові факти вже доповіли главі СКП Олександр Бастрикін. Однак це не означає, що справа про вбивство Лістьєва буде нарешті розкрита. Адже основні фігуранти показань Колчина мертві. У 2003 році в Москві був убитий Костянтин Яковлєв, Едуарда Канімото застрелили в Санкт-Петербурзі 4 січня 2007 року, Суліковській пропав без вісті в 2000 році. Третій стрілок, прізвище якого не називається, також був застрелений в одній з кримінальних розборок.

Ще один фігурант справи Владиковській живий, але перебуває в міжнародному розшуку за звинуваченням у шахрайстві. Глущенко, який знаходиться під арештом за звинуваченням у потрійному вбивстві, за даними журналістів, висловив готовність співпрацювати із слідством. Барсуков (Кумарін) у листопаді 2009 року був засуджений на 14 років колонії суворого режиму за організацію рейдерських захоплень в північній столиці.

Владислав Лістьєв був убитий 1 березня 1995 року в під'їзді свого будинку на Новокузнецькій вулиці у Москві, коли повертався зі зйомок однієї з програм. Серед основних версій вбивства слідчі називають професійну і політичну діяльність відомого журналіста.

Читайте також:

У Росії назвали імена замовників вбивства Лістьєва

У справі про вбивство Лістьєва минув термін давності

Харківська міліція вилучила у заступника зниклого редактора чернетки статей

СБУ визнала стеження за німецьким журналістом

Мороз: справа Гонгадзе була завершена ще 10 років тому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: