У вбивстві Політковської звинувачують чеченців

У справі про вбивство Анни Політковської затримано десятьох осіб, яким незабаром пред'являть звинувачення.

За вбивством оглядача "Новой газеты" Анни Політковської стоїть лідер московського організованого злочинного угрупування (ОПУ) - уродженець Чечні, повідомив у понеділок на прес-конференції генпрокурор РФ Юрій Чайка.

Прізвище винного генрокурор не назвав.

"Злочин було розкрито за десять місяців. У справі заарештовано десятьох  людей, зокрема безпосередніх організаторів, посібників і виконавців злочину," - сказав Чайка.

За його словами, лідер ОПУ зайнятий в злочинному бізнесі і спеціалізується на здійсненні замовлених вбивств.

За словами генпрокурора, у справі, слідство за якою проводили протягом десяти місяців, заарештовано десятьох людей, "в тому числі безпосередніх організаторів, посібників і виконавців злочину". 

Зокрема, за підозрою в здійсненні "незаконних дій" у справі Політковської заарештовано співробітника УФСБ в Москві й Московській області, що працював у Центральному адміністративному окрузі, підполковника Павла Рягузова. Про це повідомив начальник управління власної безпеки ФСБ РФ Олександр Купряжкін.
Юрій Чайка заявив, що за вбивством Політковської стоять люди, які перебувають за межами Росії. За словами генпрокурора, замовник знаходиться за кордоном, проте його прізвище на користь слідства він назвати не може. Чайка зауважив, що Політковська була знайома з замовником свого вбивства. 

У справі Політковської затримали підозрюваних
Анну Політковську вбили в під'їзді свого будинку в центрі Москви минулого року. (Фото: etv24.ee)
Цей злочин, за словами генпрокурора, вигідний тим, хто хоче повернутися "до колишньої системи управління, коли все вирішували гроші й олігархи", і дискредитувати російську владу, прагнучи "спровокувати зовнішній тиск на керівництво нашої країни", повідомляє агенція "Інтерфакс". 

Крім того, Юрій Чайка не виключив, що до вбивства головного редактора російської версії журналу Forbes Пола Хлєбнікова могло бути причетне злочинне угрупування, винне в загибелі Анни Політковської. Варто зауважити, що слідство замовником убивства журналіста вважало чеченського польового командира Хож-Ахмеда Нухаєва, про якого Хлєбніков написав книгу "Розмова з варваром".

Анну Політковську вбили в під'їзді свого будинку в центрі Москви 7 жовтня 2006 року. Згідно з основною версією слідства, вбивство було пов'язане з її професійною діяльністю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: