У Великій Британії жоден хворий на новий COVID-штам "Омікрон" не потребував госпіталізації
Напередодні у США заявляли, що COVID-штам "Омікрон", ймовірно, є менш небезпечним за "Дельту".
© Associated Press
У Великій Британії жоден із понад трьох сотень пацієнтів, хворих на новий штам COVID-19 "Омікрон", не потребував госпіталізації.
Відповідну заяву у понеділок, 6 грудня, озвучив британський міністр охорони здоров'я Саджид Джавід, повідомляє The Guardian.
"Кількість підтверджених випадків захворювання у Великій Британії становить 336", - розповів очільник британського МОЗ у відповідь на запитання щодо поширення нового варіанта коронавірусу на території Сполученого Королівства.
За словами міністра охорони здоров'я, у декого з пацієнтів спостерігають безсимптомний перебіг захворювання, тоді як інші мають погане самопочуття. "Наскільки мені відомо, ніхто з них не був госпіталізований", - зауважив Саджид Джавід.
Напередодні головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі заявляв, що згідно з попередніми даними, COVID-штам "Омікрон", можливо, є менш небезпечним за "Дельту". Він вказував на те, що у Південній Африці, де "Омікрон" поступово стає домінатним штамом, не спостерігають суттєвого збільшення госпіталізацій.
26 листопада Всесвітня організація охорони здоров'я кваліфікувала новий штам коронавірусу SARS-CoV-2, який отримав назву "Омікрон", як такий, що викликає занепокоєння. Цей варіант вперше виявили 9 листопада на півдні Африки.
Як відомо, "Омікрон" вже виявили в Європі. У Міністерстві охорони здоров'я України прогнозують, що цей штам коронавірусу дістанеться нашої країни через кілька тижнів.
У зв'язку із цим українців, які перебувають у державах, на території яких виявлено "Омікрон", після повернення зобов'язали пройти самоізоляцію.
Читайте також:
Україна запроваджує обов’язкову самоізоляцію для всіх, хто повернувся з країн зі штамом “Омікрон”
Схожий на грип і ще більш контагіозний: які симптоми у нового штаму коронавірусу "Омікрон"
Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.