У Великому адронному колайдері зафіксовані перші зіткнення пучків протонів

Зараз пучки протонів рухаються по 27-кілометровому тунелю, розташованого на глибині 100 метрів на кордоні Швейцарії та Франції. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Перші зіткнення пучків протонів зафіксовані у Великому адронному колайдері - найбільшому прискорювачі елементарних частинок, знову занедбаному після річного ремонту поблизу Женеви. Про це повідомив Європейський центр ядерних досліджень (ЦЕРН).

"Це величезне досягнення - просунутися так далеко за такий короткий відрізок часу", - відзначив генеральний директор ЦЕРН Рольф Хойер. Науковий співробітник центру Фабіола Джіанотті, у свою чергу, сказала, що "це чудова новина, старт фантастичної ери фізики і, сподіваюся, відкриттів через 20 років зусиль міжнародного співтовариства з будівництва апарату і детекторів, безпрецедентні за складністю та характеристиками".

Коллайдер був знову запущений 20 листопада. Зараз пучки протонів рухаються по 27-кілометровому тунелю, розташованого на глибині 100 метрів на кордоні Швейцарії та Франції, практично зі швидкістю світла - за 1 секунду вони долають круговий шлях 11 тисяч разів.

Як очікується, до січня-лютого енергія пучків досягне 7 тераелектронвольт (ТеВ) або 3,5 ТеВ на пучок, що в кілька разів більше нинішньої. Тоді й почнуться експерименти, заради яких, власне, і створювався прискорювач вартістю 10 млрд франків (9,8 млрд доларів).

За допомогою аналізу результатів зіткнення частинок вчені сподіваються глибше проникнути в таємниці матерії, досягти найвищих з коли-небудь вивчених енергій. За найоптимістичнішого результату дослідники зможуть відтворити умови, які існували 13 млрд років тому через 1-2 трильйонні частки секунди після Великого вибуху, що призвів, за однією з оцінок, до виникнення нашого Всесвіту.

Читайте також:

Пучки протонів почали циркулювати по кільцю ВАК у двох напрямках

Вчені запустили Великий адронний коллайдер

Чергову спробу запустити коллайдер зірвав шматок булки

Вчені вважають, що адронний коллайдер зламав сам Бог

ВідеоВчені запустили Великий адронний коллайдер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: