У Венесуелі опозиція заявила про контроль над нафтовою компанією Citgo

Дата публікації
Перегляди
1076
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Венесуелі опозиція заявила про контроль над нафтовою компанією Citgo

Фото: Associated Press

ЛІдер опозиції закликав венесуельців вийти на чергові акції протесту.

Лідер опозиції Венесуели Хуан Гуайдо заявив, що наразі взяв під контроль нафтову корпорацію Citgo, що є дочірнім підприємством державної PDVSA.

Про це він написав у Twitter.

"Вони (влада - прим. ред) хотіли вкрасти все, але ми вже отримали контроль над Citgo і ліцензію на продовження роботи компанії, тим самим ми врятували важливий національний актив", - написав Гуайдо.

Опозиціонер також знову закликав народ вийти на акції протесту, що мають відбутися у суботу.

"Вони хочуть, щоб ми покинули вулиці, але завтра ми все одно вийдемо, щоб зупинити узурпатора [президента Ніколаса Мадуро]", - додав він.

Нагадаємо, 23 січня у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Ніколаса Мадуро. Лідер опозиційної Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе президентом країни. Національна асамблея своєю чергою оголосила Гуайдо виконувачем обов'язків президента країни.

Хто визнав Гуайдо президентом Венесуели. Інфографіка (оновлено)

Білий дім оголосив, що президент США Дональд Трамп уже офіційно визнав його легітимним керівником Венесуели. Про визнання Гуайдо легітимним лідером Венесуели заявили Бразилія, Парагвай, Колумбія, Перу, Чилі та Канада. Також Хуана Гуйадо підтримала Організація американських держав.

Пізніше президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про рішення розірвати дипломатичні і політичні відносини з США, які підтримали Гуайдо.

Європа теж відреагувала на події в Венесуелі. Німеччина та Іспанія закликали Мадуро оголосити про проведення нових виборів президента протягом восьми днів, інакше вони визнають легітимним лідером Гуайдо. У відповідь на це, Ніколас Мадуро порадив Європі відмовитися від ультиматуму і "не робити помилок". Пізніше Європарламент прийняв резолюцію про визнання Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.

США оголосили Венесуелі дипломатичний бойкот

США оголосили Венесуелі дипломатичний бойкот

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
1076
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація