Британські дипломати закликають бути жорсткішими з РФ

Незважаючи на необхідність співпраці з Москвою у багатьох сферах, це не повинно означати "визнання якоїсь російської сфери впливу".

Великобританії та іншим країнам-членам НАТО слід зайняти більш жорстку лінію стосовно Росії.

Про це говориться в доповіді, підготовленій у комітеті з оборони палати громад парламенту Великобританії.

У документі, зокрема, наголошується, що, незважаючи на необхідність співпраці з Москвою у багатьох сферах, це не повинно означати "визнання якоїсь російської сфери впливу". Великобританії слід і надалі наполягати на виведенні російських військ із території Грузії.

Крім того, депутати закликають уряд більш енергійно реагувати на польоти російських військових літаків поблизу британського повітряного простору, оскільки такі польоти "не є діями дружньої країни і створюють ризик загострення напруженості".

Автори доповіді також зазначають, що хоч Москва і не несла прямої загрози британській безпеці, після торішніх подій в Грузії вони розуміють побоювання деяких країн-членів НАТО, що є сусідами Росії. У зв'язку з цим документ містить заклик до НАТО прийняти конкретні плани дій на випадок надзвичайних ситуацій, щоб вгамувати побоювання країн, що відчувають загрозу.

Хоча депутати і вітали відновлення діалогу між НАТО і Росією, вони заявили, що альянс повинен обговорювати не тільки питання співпраці, але й говорити про розбіжності, серед яких посягання Росії на сферу впливу на території колишнього Радянського Союзу.

Нагадаємо, 7 липня президент США Барак Обама під час візиту до Москви заявив, що Росії вже не треба самостверджуватися, чинити опір США або боротися за сфери впливу.

Читайте також:

Обама подякував Росії за Аляску

Бжезінський закликав США домовлятися з Путіним, а не Мєдвєдєвим

РФ закликала Європу розібратися з російською мовою в Україні

Росія веде переговори про створення військової бази в Киргизстані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: