У воді біля Владивостока виявили радіацію: вона рухається до Курил

Океанологи зафіксували підвищений рівень радіації у воді біля Владивостока і заявляють, що радіоактивна вода, без сумніву, рухається на Курили.

Російські океанологи виявили у водах біля Владивостоку радіацію і впевнені, що заражена вода з аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" дійде і до Курильських островів.

Про це заявив співробітник лабораторії ядерної океанології Тихоокеанського океанологічного університету ДВО РАН, доктор океанології Костянтин Рогачов.

Минулого тижня він разом із завідувачем лабораторії ядерної океанології вийшов у море, щоб зробити виміри рівня радіації у воді.

"У нас, саме у Владивостоці, не в Японії, а у Владивостоці концентрація радіоактивних ізотопів підвищена.

Проте вчений впевнений, що про це ніхто не дізнається й офіційна точка зору так і залишиться непохитною. Навіть керівник лабораторії відмовився підтвердити цю інформацію.

"Я нічого не знаю, але ми поки нічого не чекаємо. Проби зараз в лабораторії, але я впевнений, що ніяких причин турбуватися немає", - заявив керівник лабораторії.

Водночас, за словами Рогачова, у тому, що вода з Фукусіми досягне Курильських островів, немає ніякого сумніву.

Рогачов наголосив, що на схід від берегів Японії найпотужніша течія в Тихому океані Курасіо постійно формує вихори на зразок підводного смерчу. Всі вони рухаються прямо на Курили.

"Ці вихори переносять величезну кількість води від Японських берегів, і вся вона надійде до нас - у цьому немає ніяких сумнівів",  - додав океанолог.

Відзначимо, Рогачов займався динамікою вод в районі Далекого Сходу понад 25 років.

Він став одним з перших радянських вчених, які почали вивчати процес утворення вихорів всередині японських течій Ойясіо і Курасіо, а також їх вплив на екосистему Тихого океану.

Як повідомлялося раніше, японські фахівці спрогнозували, що через 30 років радіоактивні речовини, що потрапили в морську воду з Фукусіми, розповсюдяться по всьому Тихому океану, проте їхня концентрація буде надзвичайно низькою і вони не будуть впливати на здоров'я людей.

Читайте також:

Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

Апокаліпсис в Японії: кількість жертв жахає навіть фахівців

Радіоактивність води, яка витікає з "Фукусіми" до океану, в 7,5 млн разів вище норми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: