Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ВООЗ дали поради країнам, як ефективно використати карантин для протидії коронавірусу

ВООЗ закликає піклуватися про людей похилого віку.

Самоізоляція людей не зупинить пандемію нового коронавірусу COVID-19, але вона дозволить знизити навантаження на системи охорони здоров'я кожної країни.

Про це на брифінгу заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, йдеться на сайті відомства.

"Ми закликаємо всі країни, які запровадили так звані заходи блокування, використати цей час для "атаки на вірус". Питання в тому, як ви використаєте цей час", - наголосив Гебреєсус.

За його словами, завдяки жорстким обмеженням, які діють нині, людство має шанс запобігти подальшій передачі інфекції і уникнути серйозних соціальних і економічних витрат, які вже спостерігаються в деяких країнах.

"Це особливо актуально для багатьох вразливих країн, чиї системи охорони здоров'я можуть впасти під вагою кількості пацієнтів, яких ми бачили в деяких країнах з передачею інфекції", - сказав голова ВООЗ.

У ВООЗ для "придушення" коронавірусу рекомендують країнам навчати медичних працівників; перевіряти всі підозри; розширити доступ до тестування; визначити і встановити обладнання, необхідне для лікування та ізоляції пацієнтів; переорієнтувати увесь уряд на придушення і контроль COVID-19.

Гебреєсус також наголосив, що фізична дистанція не означає соціальну. Очільник ВООЗу закликав більше часу приділяти людям старшого віку, які найбільш схильні до зараження COVID-19, аби вони відчували любов і турботу.

"Нам всім необхідно регулярно відвідувати літніх батьків, сусідів, друзів або родичів, які живуть одні або в будинках для людей похилого віку. Будь-яким можливим способом, але щоб вони знали, наскільки їх люблять і цінують", - зазначив Тедрос Адханом Гебреєсус.

поширення коронавірусу у світі, інфографіка 10:00 26 березня
ТСН

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції