У ВООЗ надали новий статус "індійському" штаму коронавірусу через його особливу небезпеку

У ВООЗ надали новий статус "індійському" штаму коронавірусу через його особливу небезпеку

"Індійський" штам коронавірусу визнали глобальною загрозою.

Всесвітня організація охорони здоров'я підвищила ступінь небезпеки "індійського" штаму коронавірусу з потрійною мутацією. ВООЗ надала хворобі статус глобальної загрози. В "індійського" штаму одразу три мутації, а швидкість поширення дуже висока.

Про це заявила керівниця підрозділу по нових хвороб і зоонозів в ВООЗ Марія Ван Керкхове, повідомив телеканал CNBC.

Відповідне рішення зумовлене тим, що штам вірусу з Індії демонструє підвищену заразність, летальність і є певні докази, що він може бути стійким до засобів захисту, зокрема, і вакцини. Водночас щеплення нині вважаються ефективними у запобіганні тяжкого перебігу недугу й зараження.

Таким чином, якщо раніше штам мав статус "варіант інтересу", тепер ВООЗ визнала, що він викликає занепокоєння на глобальному рівні.

"Ми класифікуємо це як варіант занепокоєння на глобальному рівні. Незважаючи на те, що деякі попередні дослідження продемонстрували підвищене передавання, нам потрібно значно більше інформації про цей варіант вірусу", - сказала вона.

Як повідомлялося, в Індії попри серйозний спалах коронавірусу, лікарі повідомляють ще і про різке зростання випадків рідкісної інфекції, яку називають "чорним грибком", серед тих, хто переніс чи ще хворіє на коронавірус. Мукормікоз, відомий також як "чорна цвіль", вражає головний мозок, легені і носові пазухи заражених. Смертність від мукормікозу може досягати 50%.

Також, за словами індійського лікаря Акшая Наїра з Мумбаї, 11 з 24 пацієнтів після одужання від коронавірусу, втратили око, а шестеро людей померли. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: на берег Гангу викинуло тіла загиблих від коронавірусу

Новини світу: на берег Гангу викинуло тіла загиблих від коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація