У ВООЗ заявили про період "реальної небезпеки" для людства через нові штами COVID-19

У ВООЗ заявили про період "реальної небезпеки" для людства через нові штами COVID-19

Фото: Associated Press

"Дельта"-штам коронавірусу зараз виявлений щонайменше в 132 країнах.

Нині через ситуацію зі мутаціями коронавірусу, зокрема штамом "Дельта", світ перебуває в стані реальної небезпеки. Чимало досягнутих успіхів у боротьбі з пандемією нині зводяться нанівець.

Про це заявив очільник Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус під час свого брифінгу.

"Зараз світ перебуває в періоді реальної небезпеки. Завдяки розробці вакцин в рекордно короткі терміни ми сильно просунулися. Чимало здобутків, які ми отримали, руйнуються. Загальна кількість зареєстрованих випадків коронавірусу завтра, ймовірно, перевищить 200 мільйонів. І ми знаємо, що реальні цифри значно вищі. Варіант "Дельта" був виявлений щонайменше в 132 країнах", - заявив він.

Голова ВООЗ каже, що зростання випадків посилюють переміщення людей, непослідовні заходи у сфері охорони здоров'я та соціальної сфери та несправедлива вакцинація, а саме нерівномірний розподіл вакцин між різними державами.

"Понад 4 мільярди вакцин було введено у всьому світі, але понад 80% із них потрапили до країн з високим та середнім рівнем доходу. Медичні працівники та люди з найбільшим ризиком у країнах з нижчим рівнем доходу не отримують вакцини, тоді як деякі країни роблять щеплення тим, у кого низький ризик серйозних захворювань", - висловся Гебреєсус.

Очільник ВООЗ заявив, що також є проблемою низькі показники тестування у бідних країнах, що вкрай заважає відстежувати реальну ситуацію з поширення коронавірусу.

Раніше у ВООЗ заявили, що пандемія коронавірусу може мати довгостроковий вплив на психічне здоров’я людей. У зв'язку з цим країнам слід покращити послуги психологічної підтримки для своїх громадян.

Коронавірус в Україні: медики розповіли, що "Дельта" протікає агресивніше і швидше

Коронавірус в Україні: медики розповіли, що "Дельта" протікає агресивніше і швидше

Повʼязані теми:

Наступна публікація