У Якутську влаштували мітинг на підтримку шамана, який йшов "виганяти" Путіна з Кремля

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Габишева підтримали близько 200 людей.

У Якутську 5 жовтня, влаштували пікет на підтримку місцевого шамана Олександра Габишева, який йшов до Кремля "виганяти" президента Володимира Путіна.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Як повідомила кореспонденту проєкту Радіо Свобода Сибір.Реалії одна з організаторів заходу, активістка і депутат Державних зборів Якутії Сулустаана Міраан, пікетники не дивлячись на холод, стояли з плакатами майже дві години. Серед гасел були "Я / Ми Шаман" і "Ні каральній медицині". Учасники акції наполягають на тому, що у Габишева, згідно з конституцією, є право на свободу совісті та віросповідання, а також право на висловлювання своїх думок про політичну та економічну ситуацію в країні.

"Я розраховувала, що вийде чоловік 20-30, сьогодні холодно і випав сніг. Але головне, у людей зараз є велике побоювання, вони бояться переслідування з боку влади і правоохоронних органів. Як організатор, я вважаю акцію успішною, люди йшли-приходили, але всього було близько 200. Це можна перевірити за кількістю підписів на підтримку шамана, які ми зібрали", – зазначила Міраан.

Вона додала, що найближчим часом має намір подати заявку на проведення великого мітингу. Активістка впевнена, що зіткнеться з труднощами при узгодженні акції, оскільки чиновники довго видавали дозвіл на проведення пікету, постійно пропонуючи їй перенести акцію на околицю міста.

Мітинг відбувся мирно і без затримань.

Якутський шаман Олександр Габишев у березні 2019 року оголосив, що вирішив піти пішки до Москви, аби здійснити там "обряд вигнання Путіна". До столиці він планував дійти 2021 року.

Протягом його шляху поступово до Габишева почали доєднуватися прихильники. Наприкінці серпня дорогу йому перегородили шамани зі спільноти "Тенгері", після чого сталися сутички. Водночас, правоохоронці затримали кількох прибічників Габишева, через що в Улан-Уде 9 вересня стався стихійний мітинг. Під час акції активісти почали висувати політичні вимоги, зокрема і щодо відставки мера міста, однак вже 12 вересня протест жорстоко розігнали співробітники Росгвардії.

Відео У Росії затримали якутського шамана, який йшов виганяти Путіна з Кремля

На кордоні Бурятії з Іркутської областю затримали якутського шамана Олександра Габишева, який ішов до Москви, щоб провести обряд вигнання президента Росії Путіна. За непідтвердженою інформацією, йому загрожує кримінальна справа за статтею про організацію екстремістського співтовариства.

У Росії затримали якутського шамана, який йшов виганяти Путіна з Кремля

Залиште свій коментар

Вибір редакції