Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У японця, який відпочивав на Гавайських островах, виявили коронавірус

Епідеміологи припускають, що він міг заразитися під час перельоту.

У мешканця Японії, який разом із дружиною відвідав Гавайські острови, підтвердили коронавірусну інфекцію COVID-19 після його повернення додому. 

Про це повідомляє AP із посилання на владу штату Гаваї.

Відомо, що у період з 28 січня до 7 лютого пара побувала на острові Мауї, де у чоловіка ще не було симптомів, та в Оаху - найбільш населеному острові штату. Там у японця з'явилися симптоми, схожі на застуду. Температури не було.   

"Важчі симптоми з'явилися, коли він повернувся в Японію, де у нього підтвердили захворювання на коронавірус. На Гаваях він за меддопомогою не звертався", - розповів директор Департаменту охорони здоров'я на Гаваях Брюс Андерсон.

На думку гавайських епідеміологів, чоловік заразився або в Японії, або під час перельоту до островів. Нині  фахівці з'ясовують деталі подорожі японця та встановлюють осіб, з якими чоловік міг мати тісний контакт. 

Дружина хворого зараз перебуває в одному з готелів острова Оаху. 

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції