У Японії молодик увірвався на територію АЕС "Фукусіма-2": на "Фукусіма-1" його не пустили

Головні ворота "Фукусіма-2" були закриті, але автомобіль проломив західні ворота і роз'їжджав по території АЕС близько 10 хвилин.

У Японії молодий чоловік, якому було відмовлено в проїзді на територію аварійної АЕС "Фукусіма-1", в'їхав на територію розташованої в 12 км сусідньої атомної електростанції "Фукусіма-2". Як повідомили представники влади, водій автомобіля був затриманий.

Про те, скільки пасажирів знаходилося в машині, яку, можливо, використовували представники правих політичних сил, не повідомляється. Про водія відомо ім'я (Хікару Ватанабе) і вік - 25 років.

Головні ворота "Фукусіма-2" були закриті, але автомобіль проломив західні ворота і роз'їжджав по території АЕС близько 10 хвилин, передає японське інформаційне агентство Kyodo.

Ватанабе був арештований, йому пред'явлено звинувачення в незаконному вторгненні на територію АЕС і нанесенні збитку приватній власності. Мета вторгнення на територію АЕС також поки не ясна. Можливо, це активіст правих політичних сил.

Після інциденту службі безпеки віддано розпорядження посилити охорону атомних об'єктів, особливо у світлі захисту недоторканності ядерних матеріалів. Представник агентства ядерної енергетики заявив, що обидві АЕС охороняються, але агентство зайнято перевіркою, чи підтримується режим охорони в належному вигляді в умовах радіоактивного зараження.

Після перебування на території АЕС "Фукусіма-2" і автомобіль, і водій пройшов спецобробки.

Раніше про обстановку на АЕС "Фукусіма-2" практично нічого не повідомлялося, і вся увага ЗМІ була зосереджена на "Фукусіма-1". Але днями на її розподільчому щиті був відзначений викид диму, який через деякий час припинився.

За даними Kyodo, всі чотири реактори "Фукусіма-2" знаходяться в основному в стабільному стані, оскільки після землетрусу 11 березня їх вдалося заглушити в штатному порядку.

Рівень радіаційного забруднення залишається як і раніше високим. У четвер, передає Reuters, радіаційний фон води в тунелі, прокладеному під турбінами другого енергоблоку "Фукусіма-1", перевищив норму більш ніж в 10000 разів. Підвищена радіоактивність відзначено також і у воді з першого енергоблока. У тканинах худоби з району, прилеглого до АЕС, знайдено підвищений вміст радіоактивного цезію.

Читайте також:

Фукусіма: понад 1000 тіл жертв із зони відчуження ховати і кремувати не можна

В Японії лікарні відмовляються приймати хворих з радіацією

МАГАТЕ визнало, що влада Японії не може справитися з "Фукусімою"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: