У Японії пенсіонерам запропонували обмінювати водійські права на знижку на ритуальні послуги

Таким чином влада хоче зменшити кількість смертельних ДТП.

У Японії після нещодавнього сплеску аварій, в яких літні люди плутали педалі газу і тормозу, місцева влада у префектурі Айті запропонувала людям похилого віку здавати свої водійські посвідчення в обмін на 15% знижку на ритуальні послуги. Про це повідомляє BBC.

Для того, щоб скористатися послугою, необхідно надати докази передачі водійських прав до місцевого поліцейського відділку.

Зазначається, що знижка може бути поширена на членів сім'ї, в тому числі тих, хто живе за межами префектури.

За інформацією видання, у 2015 році було зареєстровано майже 4,8 мільйона власників водійських прав у віці старше 75 років, це в 10 разів більше, ніж 10 років тому. В цей же період було відзначено зростання числа зіткнень зі смертельним результатом за участю літніх водіїв.

Подібні схеми заохочення працюють і в інших префектурах Японії, однак там в обмін на водійські посвідчення пропонують дешевші поїздки на таксі, вхід за зниженими цінами на громадські лазні чи то обіди за півціни.

Нагадаємо, раніше в Україні вперше почали видавати міжнародні водійські посвідчення, які діятимуть 3 роки. Посвідчення такого формату дозволять керувати транспортними засобами на території тих країн, що приєдналися до Женевської Конвенції про дорожній рух 1949 року, своєю чергою національним посвідченням можна було користуватися лише на території країн, що приєдналися до Віденської конвенції про дорожній рух 1968 року. 

Також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що українцям не доведеться міняти водійські посвідчення кожні 5 років. "Є світова практика щодо водійських посвідчень, і ми будемо її дотримуватися. Ніяких "кожні 5 років" не буде. Є чинні законні норми ", - заявив він.

Залиште свій коментар