У Японії після руйнівного землетрусу зросла кількість самогубств

У Японії різко збільшилася кількість самогубств. Аналітики пов'язують це з природними та ядерними катаклізмами, які обрушилися на країну останнім часом.

Останнім часом кількість суїцидів у Японії зросла на 20% порівняно з попереднім роком.

Найбільш тривожні відомості надходять із префектури Міягі, району, який найсильніше постраждав від березневого цунамі. Кількість самогубств тут зросла на 39%. Тільки у травні в Японії загинула 3281 тисяч людей, що на 499 осіб перевищує показники травня минулого року.

Експерти попереджають, що стійкість, яку демонструють жертви катастроф у перші дні після трагедії, може насправді виявитися лише шоком, викликаним посттравматичним стресовим розладом.

"Крім горя, жертви катастроф, що вижили, відчувають сильне почуття провини стосовно друзів і родичів, яким врятуватися не вдалося. Також величезний шок відчувають лікарі й працівники гуманітарних організацій, що беруть участь в упізнанні тіл загиблих. У них трапляються затяжні напади депресії", - зазначають фахівці .

Рівень самогубств безпосередньо пов'язаний із будь-якими національними катастрофами. Так, у самий розпал економічної кризи кінця 1990-х років, яка потягла за собою масові звільнення, показники самогубств зросли із 25 до 30 тисяч випадків на рік.

За словами співробітника Національного центру з охорони психічного здоров'я Есіхару Кіна, жертвам катастроф необхідно проходити регулярні медичні огляди протягом кількох місяців.

Землетрус магнітудою 9,0 стася 11 березня на північному сході Японії, викликавши цунамі заввишки більш ніж десять метрів. В результаті лиха загинуло 15,4 тисяч чоловік, 7,9 тисячі вважаються зниклими без вісті. У 1,4 тисячі евакуаційних пунктів продовжують жити понад 80 тисяч осіб.

Близько 92% загиблих стали жертвами цунамі. За даними Інституту географії Японії, цунамі накрило територію загальною площею 561 квадратний кілометр, що відповідає 90% площі 23 центральних районів Токіо.

Більше половини затопленої водою території - 327 квадратних кілометрів - припало на префектуру Міягі. Повністю або наполовину були зруйновані 126 тисяч будівель, частково пошкоджені 260 тисяч.

Прямий збиток, який землетрус завдав інфраструктурі й будівлям, оцінюється в 25 трильйонів ієн (близько 312 мільярдів доларів).

Читайте також:

У Японії здійснено перше самогубство через "Фукусіма-1"

Половина смертей в російській армії від самогубств

Резонансний суїцид в Японії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: