У Японії закінчилося паливо для крематоріїв

Через брак палива у постраждалих регіонах не працюють багато крематоріїв. Влада вдалася до безпрецедентного кроку, дозволивши ховати жертв стихії в землі.

Після землетрусу у Японії_2
AFP
Стихійне лихо в Японії стало одним з найбільших за останній час
У постраждалих від землетрусу і цунамі районах Японії не вистачає палива для крематоріїв. Японський уряд дав вказівку "максимально гнучко" підходити до похорону загиблих, зокрема, дозволив не прийняте в країні поховання у землі.

"Ми дали вказівку підходити до цього максимально гнучко в залежності від ситуації. Якщо будуть потрібні додаткові заходи, ми подумаємо навіть про зміну законодавства", - повідомив генеральний секретар кабінету міністрів Юкіо Едано.

За останніми даними, в Японії офіційно підтверджена загибель понад 6,4 тисячі людей. 10 тисяч 259 людей вважаються зниклими безвісти. 

У багатьох евакуаційних пунктах, де перебувають вивезені з постраждалої від землетрусу зони люди, в пам'ять про загиблих була оголошена хвилина мовчання.

Через брак палива у постраждалих регіонах не працюють багато крематоріїв, що створює санітарні проблеми, оскільки кількість нормально обладнаних моргів також обмежена.

В цих умовах влада найбільш постраждалої префектури Міягі вже дозволила поховання в землі.

Це не прийнято в Японії, де поширений буддистський обряд кремації. До поховання в землі раніше тут вдавалися украй рідко, в основному, під час похорону жерців національної релігії синто.

Незабаром після появи інформації про чергове збільшення кількості жертв у багатьох евакуаційних пунктах, де перебувають вивезені з постраждалої від землетрусу зони люди, в пам'ять про загиблих була оголошена хвилина мовчання.

Нагадаємо, у розпал робочого дня 11 березня в країні сталася найпотужніша в історії країни серія підземних поштовхів, найсильніший з яких сягнув магнітуди у 8,9. На північний схід Японії обрушилося гігантське цунамі: хвилі заввишки до 10 метрів зносили все на своєму шляху.

Через землетрус вийшла з ладу система охолодження на найстарішій японській АЕС "Фукусіма-1". У чотирьох з шести реакторів сталися вибухи водню, що призвело до витоку радіації.

Слідкуйте за новинами про наслідки цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку"

Над трьома аварійними реакторами в Японії піднявся дим

За шість днів у Японії сталося більше 240 землетрусів

У Японії 4-місячна дівчинка вижила, пробувши 3 дні під завалами

ВідеоВ Японії продовжують шукати тіла загиблих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: