У Єгипті під тиском протестів змінили уряд

Масова відставка колишніх членів уряду і заміна їх новими особами були оголошені під тиском громадської думки. З початку липня на площі Тахрір у Каїрі проходять безстрокові масові демонстрації.

Прем'єр-міністр Єгипту Ессам Шараф в неділю, 17 липня, оголосив про призначення 12 нових міністрів. Про це повідомляє єгипетське державне телебачення.

Масова відставка колишніх членів уряду і заміна їх новими особами були оголошені під тиском громадської думки. З початку липня на площі Тахрір у Каїрі проходять безстрокові масові демонстрації з вимогою більш активного проведення реформ, які були обіцяні після повалення режиму Хосні Мубарака.

Найбільш відомою фігурою серед відправлених у відставку є міністр у справах давнини Захі Хавасс, який вважається одним з провідних археологів світу. Хавасс, який займав пост міністра ще в уряді Мубарака, після повалення екс-президента був засуджений до року в'язниці, однак згодом домігся скасування вироку в суді вищої інстанції.

Більшість призначених міністрів є відносно новими фігурами в єгипетській політиці, що підкреслює відсутність їх зв'язку з режимом Мубарака. Остаточний список нових членів кабінету буде опубліковано вдень 18 липня.

Незважаючи на перестановки в уряді, багато хто з протестуючих заявив про те, що не збирається йти з площ до тих пір, поки не будуть виконані всі їх вимоги. Крім іншого, демонстранти хочуть домогтися якнайшвидшого суду над Мубараком і його найближчим оточенням, заборони на розгляд цивільних справ військовими судами, а також збільшення мінімальної заробітної плати.

Представники влади розповсюдили повідомлення, в якому заявили про свою повагу права народу на мирне вираження протесту, однак попередили про те, що будь-які спроби організації безладів і пошкодження державної або приватної власності будуть припинятися.

Як відомо, у лютому 2011 року після багатоденних масових демонстрацій в Єгипті був повалений режим президента Хосні Мубарака, який перебував при владі кілька десятків років, і управління країною перейшло до Вищої ради збройних сил. Виконавчу владу здійснював уряд на чолі з Ахмедом Шафіком, однак після місяця перебування на своїй посаді він був відправлений у відставку через масове невдоволення проведеної ним політикою, і його місце зайняв Ессам Шараф.

Як очікується, Рада залишиться при владі до обрання нових парламенту і президента. Спочатку загальні вибори були заплановані на вересень 2011 року, проте згодом було заявлено про їх перенесення на жовтень або листопад.

Читайте також:

Адвокати Хосні Мубарака заявили, що він впав у кому

У Єгипті демонстранти висунули військовій владі ультиматум

У єгипетському Суеці сталися зіткнення демонстрантів з поліцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: