У Єгипті розпочався конституційний референдум

У голосуванні зможуть взяти участь 45 мільйонів єгиптян. Виборцям запропоновано проголосувати за зміну восьми статей і скасування однієї.

 У Єгипті почалося голосування з питання прийняття поправок до конституції країни, які дозволять забезпечити перехід до демократичної форми правління.

У голосуванні зможуть взяти участь 45 мільйонів єгиптян. Виборцям запропоновано проголосувати за зміну восьми статей і скасування однієї.

Згідно із запропонованими поправками, президент Єгипту буде обиратися на чотири роки. а не на шість, а також не зможе займати свій пост більше двох термінів поспіль. Також спрощується порядок висунення кандидата.

Поправки до конституції заборонять кандидатам мати будь-яке інше громадянство, крім єгипетського, також не дозволяється допускати до участі в передвиборній кампанії єгиптян, одружених на іноземках.

Конституційні поправки передбачають також новий порядок введення надзвичайного стану, який діяв в країні протягом останніх 30 років. У разі затвердження поправок надзвичайний стан буде затверджувати парламент, а термін його дії буде обмежений шістьма місяцями.

Розробка поправок до єгипетської конституції почалася після того, як у відставку подав президент Хосні Мубарак, що правив Єгиптом з 1981 року. Відставці Мубарака передували масові заворушення на вулицях, які тривали близько трьох тижнів. Після його відходу влада в країні перейшла до Вищої ради збройних сил.

Президентські вибори в Єгипті, як очікується, відбудуться у вересні 2011 року, в червні їм передуватимуть парламентські. Про намір брати участь в них вже заявили колишній глава МАГАТЕ Мохамед ель-Барадей і глава Ліги арабських держав Амр Муса.

Читайте також:

В Єгипті розпустили службу держбезпеки

Мубарака запідозрили у причетності до терактів у Шарм-ель-Шейху

У Каїрі поновилися антиурядові протести та заворушення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: