У Єгипті скасували надзвичайний стан, в якому країна жила з 1981 року

Єгипетський парламент нарешті скасував у країні режим надзвичайного стану, запроваджений ще 29 років тому після вбивства Анвара Саддата.

Парламент Єгипту 11 травня скасував надзвичайний стан, запроваджений і країні у 1981 році після вбивства президента Анвара Садата.

Протягом найближчих двох років закон про надзвичайний стан буде поширюватися лише на питання, пов'язані із боротьбою з тероризмом та організованою злочинністю (зокрема, з торгівлею наркотиками).

Планується, що за два роки в країні, нарешті, вироблять і ухвалять закон про боротьбу з тероризмом, який і замінить дію надзвичайного стану в цих сферах.

Із набуттям чинності нового закону будуть суттєво урізані повноваження спецслужб Єгипту з втручання як в приватне життя громадян, так і в життя суспільства в цілому.

Опозиційні партії і міжнародні організації неодноразово закликали владу Єгипту скасувати режим надзвичайного стану. Наприклад, в ООН заявляли, що в країні під прикриттям цього режиму відбувається систематичне порушення прав людини (свавілля силових структур, арешти, тортури, таємні судові процеси в судах держбезпеки).

Президент Хосні Мубарак, який беззмінно керує Єгиптом з 1981 року, перед президентськими виборами 7 вересня 2005 обіцяв виборцям скасувати надзвичайний стан. Проте цьому досі перешкоджала відсутність закону про боротьбу з тероризмом. У 2006 і 2008 роках Народні збори, більшість в яких належить депутатам від правлячої Національно-демократичної партії (НДП) Єгипту, продовжували дію режиму строком на два роки.

Читайте також:

Екс-глава МАГАТЕ створив у Єгипті опозиційну коаліцію

Археологи знайшли в Єгипті двері в царство мертвих

Каддафі пішов з посади президента Африканського союзу

В Парижі помер 12-річний онук президента Єгипту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: