У Єгипті винесений перший смертний вирок учаснику розправи над демонстрантами

До страти засуджений сержант поліції Мухаммед Ібрагім Абдель Мунім. Слідство встановило, що саме він відкрив вогонь по протестуючих, убивши 18 осіб.

Перший смертний вирок учаснику розправи над демонстрантами в дні масових акцій протестів, що проходили в Єгипті наприкінці січня - початку лютого, було винесено в Каїрі. До страти засуджений сержант поліції Мухаммед Ібрагім Абдель Мунім.

Кримінальний суд єгипетської столиці визнав його винним у загибелі людей, які намагалися штурмувати одну з поліцейських дільниць Каїра в розпал антиурядових виступів 28 січня. Слідство встановило, що саме він відкрив вогонь по протестуючих, убивши 18 осіб.

Вирок суду був винесений заочно, оскільки обвинувачений перебуває у розшуку, в залі суду були присутні його адвокати. Вони звернулися до суду з проханням відкласти винесення вердикту для більш детального ознайомлення зі справою, однак отримали відмову.

Наразі папери вже передані на розгляд муфтія країни, який, згідно з єгипетським законодавством, має схвалити або відкинути смертний вирок.

Революція в Єгипті спалахнула 25 січня. У п'ятницю 28 січня, яка увійшла в історію країни як "день гніву", на вулиці єгипетських міст вийшли сотні тисяч людей. Лише в той день загинули десятки людей, протестуючі громили й підпалювали поліцейські дільниці та відділення правлячої партії.

Поліція, яка не змогла впоратися з ситуацією в країні, до вечора покинула міста, залишивши Єгипет на розтерзання мародерам і ув'язненим, які втекли з в'язниць. У той же день в Каїр увійшли підрозділи армії, які змогли навести відносний порядок у країні.

Всього за три тижні антиурядових виступів, які призвели до відставки президента Хосні Мубарака, загинули, за офіційними даними, 840 осіб, у тому числі 32 співробітники поліції.

У причетності до розправ над демонстрантами звинувачується глава МВС Хабіб аль-Адлі, який, як вважається, особисто віддав наказ про виведення поліції і розстріл протестуючих, і Хосні Мубарак. Екс-президент всі звинувачення по цьому епізоду заперечує.

Читайте також:

Молодь Єгипту готує нову революцію

Військові Єгипту відмовилися амністувати Мубарака і його сім'ю

Мубарак відмовиться від грошей і вибачиться перед єгиптянами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: