У Єгипті виявили скам'янілі рештки чотирилапого кита, який наводив жах мільйони років тому

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
2257
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Єгипті виявили скам'янілі рештки чотирилапого кита, який наводив жах мільйони років тому

Фото: Twitter

Череп тварини невідомого раніше виду нагадує голову давньоєгипетського бога смерті Анубіса.

Рідкісна знахідка палеонтологів трапилася в частині африканської пустелі Сахари, яку в Єгипті називають Західною пустелею - тут виявили найбільш ранній вид кита з лапами, який міг пересуватися по суші та жити у воді. У прадавні часи цей район був покритий морем, тому науковці часто виявляють тут скам'янілості.

Результати дослідження було опубліковано у виданні the Proceedings of the Royal Society.

Палеонтологи не вперше знаходять скам'янілості предків сучасних китів, які жили близько 50 мільйонів років тому. Вага цих ссавців, які могли перебувати як на суші, так і у воді, за оцінками вчених, становила близько 600 кг, а довжина - близько трьох метрів.

Виявлені скам’янілі рештки чотирилапого кита в Єгипті науковці відносять до окремого виду. Через його череп, схожий на голову давньоєгипетського бога смерті Анубіса, йому дали назву Phiomicetus anubis. Наразі це найбільш ранній вид напівводних китів, виявлених в Африці.

За словами провідного автора дослідження Абдулли Гохара, ця тварина була справжнім “богом смерті” для більшості істот, що жили поруч із "суперхижаком". Потужні щелепи дозволяли йому легко ловити крокодилів і дрібних ссавців.

Згідно з дослідженнями вчених, перші кити з'явилися в Південній Африці близько 50 мільйонів років тому. У 2011 році палеонтологи знайшли в Перу скам'янілість чотирилапого кита віком близько 43 мільйонів років.

Нагадаємо, раніше рештки найдавнішої риби-целаканта, яка могла певний час проводити на суші та жила понад 360 мільйонів років тому, знайшли південноафриканські і американські вчені в ПАР.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2257
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація