У Єгипті військові затвердили нову конституцію

Новий Основний закон країни містить поправки, прийняті на референдумі. Президентське правління відтепер обмежене двома термінами по чотири роки кожен.

Вища військова рада Єгипту, що здійснює владу в перехідний період, у середу, 30 березня оприлюднила нову конституцію країни, яка буде діяти до обрання легітимних органів влади.

Новий Основний закон країни містить поправки, прийняті на референдумі, що відбувся нещодавно. Президентське правління відтепер обмежене двома термінами по чотири роки кожен. При цьому багатоступенева процедура висунення в президенти значно спростилася.

Порядок введення і продовження надзвичайного стану поставлений під громадський контроль. Для короткострокового режиму НС буде потрібно схвалення з боку парламенту, а для довгострокового - референдум.

Представники Ради також повідомили, що парламентські вибори в країні повинні відбутися у вересні 2011 року, а президентські - через місяць-два після парламентських. До цього часу країною як і раніше будуть керувати військові.

Лібералізація законодавства і проведення вільних виборів стали можливими після повалення президента Хосні Мубарака, який беззмінно правив країною майже 30 років.

Як відомо, у січні-лютому 2011 року в Єгипті відбулася мирна революція, після якої Мубарак склав президентські повноваження, передавши їх Військовій раді. 19 березня нова влада Єгипту провели референдум, на якому більшість населення висловилася за зміну конституції.

Читайте також:

Мубарак не залишав Єгипет і перебуває під домашнім арештом

Єгипетські військові піддавали демонстранток в Каїрі "перевіркам на цноту"

Єгиптяни підтримали зміни до конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: