У Єгипті зафіксований 60-й випадок зараження людини пташиним грипом

Здебільшого жертвами пташиного грипу в Єгипті стали молоді жінки. Серед 60-ти жертв - лише двоє чоловіків.

Небезпечний штам вірусу H5N1 був виявлений у маленької єгиптянки з провінції Кена, повідомив представник Всесвітньої організації охорони здоров'я. Це стало 60 за рахунком випадком зараження людини пташиним грипом.

Перші ознаки захворювання у дворічної дівчинки були знайдені ще на початку тижня, після чого дитину з високою температурою і сильним кашлем доставили в одну з місцевих лікарень.

Попередній випадок захворювання людини пташиним грипом був зафіксований 19 березня в єгипетській провінції Асьют на півдні столиці. Раніше 15 грудня від пташиного грипу померла 16-річна мешканка цієї провінції, яка стала 23-ю жертвою смертельної хвороби з початку її розповсюдження в Єгипті з лютого 2006 року.

Основними жертвами пташиного грипу стали молоді жінки у віці від 16 до 30 років. У всіх випадках люди заражалися від домашньої птиці, яку тримали в дворі або в самому житлі. Серед загиблих - двоє чоловіків. Діти, як правило, видужують. За весь час померла тільки одна дівчинка 10 років.

Як відзначають фахівці, високий рівень захворюваності в Єгипті - країна займає третє місце після Індонезії і В'єтнаму за кількістю хворих - пояснюється його географічним положенням. Саме через Країну пірамід пролягають основні маршрути міграції диких птахів, які часто є переносниками інфекції.

Влада країни веде активну кампанію з профілактики захворювання. Тим часом, вчені побоюються, що вірус може мутувати і почати передаватися від людини до людини, що може викликати масштабні епідемії по всьому світу.

Вірус H5N1 почав розповсюджуватися по світу з 2003 року. За даними ВОЗ, з того часу в світі було зареєстровано 403 випадки пташиного грипу в людей, 252 з яких - летальні.

За статистикою, саме зимовий і весняний сезони є найсприятливішими для розповсюдження захворювання. У Китаї на ці сезони припадає понад 70% випадків зараження.

Читайте також:

На Харківщині знайшли майже тисячу мертвих гусей

У Китаї у чоловіка виявлений "пташиний грип"

У Канаді спалахнув "пташиний грип"

В Індії спалахнув пташиний грип

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: