У Єгипті знайшли частину викрадених з Каїрського музею експонатів

В самому Каїрському музеї, чи неподалік від нього знайшли кілька викрадених експонатів, серед яких амулет у вигляді скарабея.

В Єгипті знайшли кілька експонатів, які були викрадені мародерами з Каїрського музею. Про це повідомив сайт міністра зі старожитностей Захі Хавасса. У тексті, опублікованому 16 лютого, сказано, що були знайдені одна з дерев'яних статуеток ушебти (загробних слуг) сім'ї Юйя, фрагменти позолоченої статуї богині, що несе фараона Тутанхамона, а також амулет у вигляді скарабея.

Всі ці предмети були знайдені або в самому музеї, або неподалік від нього. 17 лютого також була виявлена вапнякова статуетка фараона Ехнатона, один з найцінніших із викрадених експонатів. Статуетку знайшов 16-річний підліток на площі Тахрір.

Всього з Каїрського музею було викрадено 18 експонатів, 11 з яких - це дерев'яні статуетки ушебти сім'ї Юйя. Досі не знайдені позолочена дерев'яна статуя Тутанхамона з гарпуном, статуя Нефертіті і кілька інших цінних предметів.

Мародери проникли в Каїрський музей через дах в ніч на 29 січня. Через відсутність світла в музеї грабіжники не дісталися до найбільш цінних експонатів, у тому числі золотої маски Тутанхамона. Крім того, що частина експонатів була викрадена, кілька цінних предметів було пошкоджено.

Каїрський музей налічує близько 120 тисяч експонатів і містить одну з найбільш повних колекцій давньоєгипетського мистецтва. Будівля музею розташована на площі Тахрір, де розгорталися основні події єгипетської революції.

Читайте також:

Єгипет повертається до життя: тисячі туристів прибули на курорти

Скинутий президент Єгипту страждає і постійно непритомніє

У США попередили, що Росія може повторити долю Єгипту

ВідеоУ Єгипті знайшли частину викрадених з Каїрського музею експонатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: