У Ємені домовилися про нове перемир'я та мирні переговори

Попередні спроби зберегти режим тиші не увінчалися успіхом.

Сторони конфлікту у Ємені домовилися про всебічне припинення вогню з 10 квітня.

Про це заявив спеціальний представник ООН Ісмаїл Ульд Шейх Ахмед на прес-конференції у Нью-Йорку, передає AFP.

"Сторони конфлікту домовилися про загальнонаціональне припинення військових дій, що починається 10 квітня в опівночі напередодні майбутнього раунду мирних переговорів, який відбудеться 18 квітня в Кувейті", - сказав спецпредставник ООН.

Попередні переговори між повстанцями-хуситами та урядом Ємену під егідою ООН не увінчалися успіхом. Попередній режим припинення вогню вступив в силу 15 грудня 2015 року, але він неодноразово порушувався і саудівська коаліція оголосила про завершення перемир'я 2 січня.

Лише минулого місяця спецпредставник ООН попередив, що протиборчі сторони не змогли домовитися про умови нового раунду мирних переговорів, але ці розбіжності, по всій видимості, були подолані.

"Мета полягає в тому, щоб досягти угоди, яка покладе край конфлікту і дозволить відновлення всеосяжного політичного діалогу", сказав Шейх Ахмед.

Війна у Ємені розпочалася у вересні 2014 року, коли підтримувані Іраном повстанці-хусити штурмували столицю країни Сану і змусили міжнародно визнаний уряд тікати на південь, у місто Аден. Пізніше на боці єменського уряду почала воювати міжнародна коаліція на чолі із Саудівською Аравією, яка завдає авіаударів по позиціях повстанців. За увесь час конфлікту загинули 6300 людей, половина з них були вбиті внаслідок повітряних ударів коаліції. Мільйони єменців потерпають від гуманітарної катастрофи.

У Ємені від поганого харчування страждають 13 мільйонів людей

Це більше половини від усього населення країни. Це дані Всесвітньої продовольчої програми ООН.  Гуманітарна ситуація в Ємені загострилася із початком громадянської війни. А допомога від міжнародної спільноти не доходить до місця призначення через запеклі бойові дії. Нині в країні триває громадянська війна.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: