У Ємені повстанці захопили третє за величиною місто країни

Повстанці вибили залишки частин республіканської гвардії на околиці міста Таїз, йде його остаточна зачистка.

Збройні загони єменських племен вдень 7 червня відбили у урядових військ третє за кількістю жителів місто Ємену - Таїз. Повстанці вибили залишки частин республіканської гвардії на околиці міста, йде його остаточна зачистка.

Керівник місцевого об'єднання племен шейх Хамуд Саїд аль-Міхлафі повідомив, що його бійці встановили контроль над містом для захисту мирних демонстрантів, які кілька місяців добивалися відставки президента країни Алі Абдулли Салеха.

"Ми підтримуємо протестуючих. Встановлення контролю над містом стало відповіддю на дії нелегітимного уряду. Ми не дамо в образу демонстрантів", - пояснив шейх.

Раніше у Таїзі жорстоко придушували маніфестації опозиції, десятки людей були вбиті. Місто знаходилося під контролем урядових військ, по людях, які намагалися протестувати проти влади, відкривали вогонь на поразку.

Ситуація змінилася після поранення президента та низки його найближчих соратників. Після артилерійського удару, нанесеного по президентському палацу, відразу кілька вищих чиновників (включаючи главу держави) були змушені податися на лікування за кордон - до сусідньої Саудівської Аравії.

Як відомо, незважаючи на те, що президент заявив про намір повернутися на батьківщину, опозиція оголосила, що не допустить цього.

Демонстрації проти 32-річного правління Алі Абдулли Салеха почалися в Ємені в лютому. У травні вони переросли у збройні сутички між племенами, що стали на бік опозиції, і урядовими військами.

Читайте також:

У пораненого повстанцями президента Ємену відмовила легеня

МЗС розробило план евакуації 110 українців з Ємену

На столицю Ємену почали наступ тисячі озброєнних опозиціонерів

ВідеоДемонстрації проти Алі Абдулли Салеха в Ємені тривають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: