У Ємені сталися зіткнення сепаратистів з військовими

Учасників маніфестацій південноєменскіх сепаратистів оголосили четвер "днем полоненого жителя півдня" і кожного тижня проводять акції протесту.

На півдні Ємену сталися зіткнення учасників маніфестацій південноєменскіх сепаратистів з силами безпеки, шестеро людей отримали поранення, десятки демонстрантів арештовані.

Зіткнення відбулися в провінціях Даліан, Лахадж, Абьян і Шабва.

Єменські джерела повідомили, що "поранення, зокрема важкі, отримали як мінімум шестеро людей, переважно військовослужбовців, заарештовано більше 20 учасників несанкціонованих демонстрацій".

Маніфестації організували 21 січня об'єднані сили "Рухів Півдня", які виступають за відділення південних провінцій від північного району Єменської Республіки, створеної 22 травня 1990 року на базі об'єднання Єменської Арабської республіки і Народно-Демократичної Республіки Ємен (НДРЄ).

Протягом останніх тижнів акції сепаратистів, в яких беруть участь тисячі людей, проходять кожен четвер, оголошений "Рухами Півдня" "днем полоненого жителя півдня".

Дії прихильників відділення від Єменської Республіки південних провінцій, які входили до 1990 року до складу НДРЄ, особливо активізувалися напередодні відкриття в Лондоні 27 січня міжнародній конференції, присвяченій протидії тероризму в Ємені.

18 січня кілька южнойеменскіх протестних об'єднань створили єдиний "Рада мирних рухів за визволення Півдня". У його роботі взяв участь по телефону знаходиться в Німеччині колишній президент НДРЄ Алі Салем аль-Бейда, що, наголошує видання, "додало вуличних маніфестацій нову силу".

Прихильники відділення южнойеменскіх провінцій від Єменської Республіки мають намір використовувати лондонську конференцію, в якій візьмуть участь генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, Євросоюз, Росія, США, шість аравійських монархій і десяток інших країн, для звернення до світової спільноти із закликом "втрутитися для порятунку народу Півдня" (Ємену).

З цією метою протестні акції під гаслами "припинення зв'язку" та "відділення" проводитимуться на півдні країни щодня з 23 січня до 28 січня.

За останні кілька тижнів Ємен провів кілька масштабних операцій проти "Аль-Каїди". У результаті цих дій кілька десятків бойовиків були знищені і взяті в полон. У їх числі голова місцевої терористичного осередку Абдулла аль-Мехдар, а також віце-емір "Аль-Каїди" на Аравійському півострові Саїд Аль-Шехрі.

Читайте також:

Ємен припинить видавати в'їзні візи в аеропортах

У Ємені убиті шість високопоставлених членів "Аль-Каїди"

Єменські богослови оголосять джихад в разі вторгнення в країну

Влада Ємену відправила на боротьбу з бойовиками Аль-Каїди кілька тисяч військових

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: