У Ємені вбитий лідер повстанців шиїтів

На півночі Ємену в результаті операції урядових військ убитий лідер повстанського угрупування шиїта.

В сутичках між військовослужбовцями і повстанцями на  півночі Ємену був убитий і лідер повстанського угрупування шиїта.

Великомасштабна операція почалася минулого тижня після того, як повстанці, бази яких знаходяться на кордоні з Саудівською Аравією, відкинули пропозицію про мирні переговори.

Влада Ємену розширила операцію проти бойовиків шиїтів на півночі країни, підтягнувши до боїв артилерію і ВПС. Літаки і артилерія нанесли серію ракетно-бомбових ударів по позиціях бунтівників; нові бої розвернулися в окрузі Харф Софіян розташованому всього в 120 км. на північ від столиці країни Сани.

В ході запеклих боїв було вбито більше 20 бойовиків, загинули також шість єменських військовослужбовців, передає Associated Press.

Тисячі мирних жителів були вимушені втікати з району проведення бойових дій. Відомо про чотири табори, де біженцям надаються намети, вода і необхідний мінімум продовольства. В той же час міжнародні гуманітарні організації повідомляють про проблеми з доставкою продуктів харчування для біженців в умовах бойових дій. За різними повідомленнями від 90 до 120 тисяч людей змушені були покинути свої домівки на півночі Ємену.

Операція по зачистці бойовиків, що зміцнилися на півночі країни, продовжується з 11 серпня. Армія Ємену розвернула в цьому регіоні широкомасштабну операцію по придушенню бойовиків після того, як ті встановили контроль над більшою частиною провінції Саада. У регіоні оголошена комендантська година.

Бойовики шиїтів в Ємені вже п'ять років ведуть боротьбу проти суннітського уряду, вважаючи його дуже сильно корумпованим і пов'язаним із Заходом.

Читайте також:

У Ємені бойовик вбив 8 осіб в мечеті

Ас-Садр погрожує "відкритою визвольною війною"

В Ємені викрали 9 іноземців, серед них – троє дітей

У Ємені заарештували мусульман, які стали християнами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: