У ЄС пообіцяли "адекватні заходи", якщо санкції США заважатимуть торгівлі з енергосектором РФ

Таким чином в ЄК відреагували на ухвалені обмежувальні заходи.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що США мають враховувати інтереси ЄС, застосовуючи антиросійські санкції.

Про це йдеться у його заяві, передає Європейська правда.

"На саміті G7 в Італії і на саміті G20 у Німеччині я говорив, що якщо американці ухвалять санкції, ми готові будемо діяти найближчими днями. В результаті від істотної частини запропонованих санкцій проти Росії відмовилися. Більш того, Конгрес тепер повинен застосовувати санкції тільки після консультацій з союзниками США. Я вірю, що ми все ще союзники для США", - сказав Юнкер.

Президент ЄК зауважив, що європейські інтереси повинні бути враховані під час застосування санкцій.

"Якщо ні, президент Єврокомісії залишає за собою право на адекватні заходи. Якщо санкції створюватимуть істотні незручності для європейських компаній, які ведуть торгівлю з російським енергетичним сектором, ЄС готовий вжити належні кроки у відповідь протягом кількох днів", - йдеться у заяві.

Також в ЄК наголосили на важливості спільного підходу до санкцій у контексті виконання Мінських угод.

ВідеоТрамп таки підписав закон про посилення санкцій проти РФ

Президент США Дональд Трамп 2 серпня підписав новий закон про санкції щодо Росії. Водночас він заявив, що Конгрес поспіхом включив у закон положення, що суперечать законам країни, оскільки обмежують повноваження глави держави. Ідеться про пункт, яким президенту заборонено скасовувати обмеження, в тому числі для конкретних осіб, особистим указом – без погодження з Конгресом. 

Залиште свій коментар