У ЄС розслідують посадку літаків ЦРУ

Розслідування відомостей про таємні посадки на їхній території літаків ЦРУ з підозрюваними в тероризмі, проводять 5 країн ЄС.

Розслідування відомостей про таємні посадки на їхній території літаків ЦРУ з підозрюваними в тероризмі, крім Румунії і Польщі, проводить влада Іспанії, Італії й Німеччини, повідомив журналістам у понеділок у Брюсселі представник Єврокомісії Фрізо Роскам Аббінґ.

За його словами, дані про проведене розслідування виконавчій владі Євросоюзу вже надала Румунія, і зараз у Брюсселі чекають на аналогічний крок із боку Польщі.

Спеціальна комісія Європарламенту зібрала найбільше свідчень, що саме ці дві країни-члена ЄС надавали ЦРУ найактивнішу підтримку.

Незважаючи на те, що парламентарі не мають у своєму розпорядженні прямих доказів наявності в'язниць на території Європи, вони встановили, що активне або пасивне сприяння ЦРУ в незаконній практиці транспортування підозрюваних у тероризмі надавали 14 держав Європи.

Як повідомив Аббінґ, у матеріалах за підсумками розслідування, які представила румунська сторона, не міститься доведень фактів, встановлених парламентарями.

Представник Єврокомісії зауважив також, що жодна зі згаданих депутатами країн ЄС не знайшла доказів того, що закриті центри утримання підозрюваних у тероризмі знаходилися на її території.

Тим часом, за словами доповідача спецкомісії Європарламенту Клаудіо Фава, спецслужби США створили цілу систему викрадень підозрюваних у тероризмі.

Секретні викрадення підозрюваних у тероризмі не були одиничним випадком. Це була консолідована, структурована система, яку використовували спецслужби США в боротьбі з тероризмом", - стверджував Фава.

За його словами, "в межах цієї системи здійснювалася активна й пасивна співпраця з різними європейськими урядами та службами безпеки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: