У ЄС стартували вибори до Європарламенту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вони триватимуть чотири дні.

Єдина Європа визначає свою долю на найближчі роки - стартували вибори у Європейський парламент.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Від них буде залежати не тільки внутрішня політика Брюсселя, але і наскільки рішучий Євросоюз буде у підтримці України. Опитування показують зростання популярності євроскептиків, що традиційно більш прихильні до Москви.

За попередніми прогнозами, варто очікувати, що майбутня європейська політика буде більш непередбачувана. Дві найбільші партії, які десятиліттями визначали шлях Євросоюзу, вперше можуть не отримати на двох більшості у майбутньому парламенті. А компанію їм складуть радикальні політики, як ультраправі, так і ультраліві.

І в цьому сенсі нинішні вибори мають особливе значення для Європи. Є велика загроза того, що Європа ще більше зосередиться на вирішенні внутрішніх протиріч, і Брюсселю точно буде не до боротьби на флангах.

Сьогодні голосування відбувається у Нідерландах і Великій Британії. Завтра Чехія та Ірландія. В суботу визначатиметься Мальта, Латвія, Словаччина. І решта країн — у неділю. Тож в неділю ввечері буде відомий результат.

Але саме до сьогоднішнього дня прикута особлива увага. Як саме проголосує Велика Британія, що взагалі-то мала вже залишити Євросоюз. Але політики ніяк не можуть домовитися про Brexit, це ще більше дратує частину британців, в результаті — традиційні партії можуть зазнати нищівної поразки. І це може ще більше поглибити політичну кризу в країні.

Інтрига також у низці великих країн Європи. Франція, скажімо, чи Німеччина. Як вплине на внутрішню політику, якщо на виборах отримають перемогу радикальні опозиційні партії. Це також загрожує ускладненнями внутрішнього політичного життя.

Словом — вибори важливі для подальшої долі всього європроекту. Хоча аналітики й не радять занадто драматизувати ситуацію, але Україні та українцям — варто уважно стежити за тим, як будуть розгортатися події. Щоби знати, як будувати свою подальшу стратегію.

Григорій Жигалов

Залиште свій коментар

Вибір редакції