У ЄС відреагували на вихід РФ з угоди щодо Міжнародного кримінального суду

РФ підписала Римський статут у 2000 році і ЄС постійно закликав Росію ратифікувати документ.

В Європейському Союзі висловили жаль у зв'язку з рішенням Росії не бути стороною Римського статуту, яким був заснований Міжнародний кримінальний суд.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні, передає УНІАН.

"ЄС залишається твердим прихильником МКС та відданий повному співробітництву у сфері запобігання серйозним злочинам, які підпадають під юрисдикцію Суду, який є ключовою інституцією з метою допомоги громадянам добитися справедливості, коли це неможливо на національному рівні", - наголосила Могеріні.

Нагадаємо, Росія відмовилася від участі в Римському статуті Міжнародного кримінального суду. Президент РФ Володимир Путін підписав відповідне розпорядження. Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду передбачає, що злочини, вчинені громадянами, які його ратифікували або на їхній території, будуть підсудні міжнародній інстанції в Гаазі. Росія підписала його в 2000 році, проте досі не ратифікувала. 

Римський статут був розроблений за участю Росії і прийнятий на дипломатичній конференції повноважних представників під егідою ООН 17 липня 1998 року в Римі. Він набрав чинності 1 липня 2002 року і почав діяти у 2003 році.

15 листопада стало відомо, що прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда у своєму звіті щодо попереднього розслідування української справи визнала ситуацію на території Криму і Севастополя рівнозначною міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. В документі дії Росії на півострові в березні 2014 року визнані окупацією.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: