Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ЄС закликали негайно звільнити заступника голови Меджлісу Умерова - заява

В ЄС закликали і до звільнення режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка.

В Європейському Союзі закликали негайно звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого окупаційні "влади" Криму незаконно утримує в психіатричній лікарні, і забезпечити йому термінову медичну допомогу.

Відповідна заява представника Зовнішньої служби ЄС було поширене сьогодні в Брюсселі, повідомляє "УНІАН".

"Примусове психіатричне лікування та обстеження заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, який був звинувачений в "сепаратизмі" у травні 2016 року, є порушенням міжнародних стандартів у сфері прав людини. Ми закликаємо до його негайного звільнення і, враховуючи серйозні побоювання за стан його здоров'я, забезпечити негайне і належне медичне обслуговування", - йдеться в заяві.

Представник Зовнішньої служби ЄС підкреслив, що Євросоюз неодноразово говорив про погіршення ситуації з правами людини в Криму і Севастополі після анексії півострова Російською Федерацією.

"Заборона діяльності Меджлісу, який є органом самоврядування кримських татар, і визначення його "екстремістською організацією" серйозно порушили права кримських татар", - переконані в ЄС.

У зв'язку з цим у Брюсселі повторили заклик гарантувати безпечне повернення в Україну всіх українських громадян, які незаконно утримуються в Росії, тому числі режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченко, які були засуджені рік назад , в порушення міжнародного права і елементарних стандартів правосуддя".

"Європейський Союз, як і раніше, вірний повного виконання своєї політики невизнання незаконної анексії Кримського півострова", - наголосили в ЄС.

Нагадаємо, що ФСБ РФ затримала Умерова в Бахчисараї 12 травня. Так званий "прокурор Республіки Крим" Наталя Поклонська повідомила, що стосовно Умерова порушено кримінальну справу як "члена екстремістської організації "Меджліс кримськотатарського народу". "У березні 2016 р. громадянин Умеров, перебуваючи на території України, виступав у прямому ефірі українського телеканалу АТR, де публічно закликав до порушення територіальної цілісності РФ. Потім виступ Умерова було розміщено в мережі Інтернет", - заявила Поклонська.

11 серпня так званий "суд" у Сімферополі задовольнив клопотання слідчого доставити Умерова в психіатричний стаціонар для проведення судово-психіатричної експертизи. Під час судового засідання йому стало погано, і "швидка" забрала його в лікарню.

16 серпня співробітники ФСБ Росії вивезли Умерова з лікарні до психдиспансеру для проведення психіатричної експертизи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції