У Європарламенті закликають враховувати думку Росії при створенні ПРО

Нова версія протиракетного щита має враховувати європейський підхід до захисту континенту від балістичних загроз в діалозі з Росією.

Комітет Європарламенту з міжнародних справ закликав враховувати думку Росії при створенні системи протиракетної оборони США в Європі. Про це говориться в підготовленій ним доповіді про європейську оборонну стратегію та політику безпеки і оборони.

Як очікується, документ буде винесений на затвердження асамблеї на пленарній сесії в Страсбурзі в березні. Поки ж його основні тези опубліковані на сайті Європарламенту.

На думку членів комітету, "нова версія протиракетного щита, передбачена американською адміністрацією, повинна бути вивчена поглиблено і перевірена". Вона "має враховувати загальний європейський підхід до захисту континенту від балістичних загроз, в діалозі з Росією".

Також комітет вимагає докласти зусиль для того, щоб залучити до проекту ПРО європейську оборонну індустрію.

Нагадаємо, президент США Барак Обама 17 вересня 2009 року оголосив про перегляд підходів до розміщення елементів системи ПРО в Європі. Пізніше, однак, виявилося, що Вашингтон не має наміру відмовлятися від ПРО остаточно. Зокрема, Пентагоном вже досягнуто угоду про розміщення американських комплексів ППО Patriot на території Польщі, приблизно в 100 км від кордону Калінінградської області Росії.

У лютому відбулися нові "сюрпризи", як їх охрестив глава російського МЗС Сергій Лавров. Про згоду розмістити у себе американські ракети-перехоплювачі заявила Румунія, а незабаром Держдепартамент США підтвердив, що елементи ПРО з'являться там в 2015 році.

Потім прем'єр Болгарії Бойко Борисов повідомив, що Софія веде аналогічні переговори з Вашингтоном, що знову вкрай занепокоїла Москву. Вона направила до Болгарії офіційний запит щодо цих планів. У відповідь її керівництво заспокоїло, що йдуть тільки загальні розмови про принципи безпеки в рамках НАТО, ніяких офіційних переговорів з США немає.

Таким чином, поки в найближчій перспективі - лише прибуття американських ракет і військових до Польщі. Точні терміни невідомі, але в якості попередньої дати ЗМІ називали квітень 2010 року.

Читайте також:

Росія вимагає від США пояснень з приводу розміщення ПРО в Румунії

У Росії бояться, що американська ПРО з'явиться в Арктиці

США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: