У Євросоюзі назвали вибори в Білорусі "втраченою можливістю"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Процес не відбувався відповідно до європейських стандартів.

Республіка Білорусь не використала можливість провести парламентські вибори відповідно до міжнародних стандартів. На цьому наголосили в зовнішньополітичній службі Європейського Союзу.

"Вчорашні парламентські вибори в Республіці Білорусь пройшли в цілому в спокійній обстановці. Тим не менш, це була втрачена можливість провести вибори в повній відповідності з міжнародними стандартами", - заявили в Брюсселі. Там послалися на висновки спостерігачів ОБСЄ – ті не побачили змістовного та конкурентного політичного суперництва. Також у ЄС констатували "повне ігнорування основоположних свобод зборів, асоціацій і висловлювання думок" та обмеження на передвиборчу агітацію. "Низка ключових рекомендацій ОБСЄ та Венеціанської комісії Ради Європи залишаються без уваги", - зауважили дипломати.

Водночас у Євросоюзі висловили сподівання на те, що ситуація може змінитися. "Напередодні президентських виборів 2020 року вкрай важливо, щоб білоруська влада невідкладно відновила роботу з комплексної виборчої реформи", - наголосили в Брюсселі та додали, що це "матиме ключове значення для досягнення повного потенціалу відносин ЄС-Білорусь".

Як повідомлялося, в Білорусі у неділю, 17 листопада, відбулися вибори до Палати представників Національних зборів – нижньої палати парламенту країни. За даними Центральної виборчої комісії, голосування відбулося у всіх 110 округах. Явка виборців, за останніми даними, становила 77,22%. Найвищою була активність виборців у Могильовській області - 82,3%, найнижчою - в Мінську (63,3%). За офіційними підсумками голосування, до парламенту не потрапив жоден представник опозиції.

Відео Поглинання Білорусі: Кремль оголосив про початок економічної інтеграції країн

Об'єднання в союзну державу Білорусі та Росії. Країни вже заявили, що активно розробляють так звану програму економічної інтеграції. І початися вона може цієї зими. Власне, договір про створення союзу держав Москва і Мінськ підписали ще 20 років тому. От тільки тоді Лукашенко аж ніяк не очікував, що на зміну Єльцину йому доведеться мати справу з Путіним. Тільки-но той прийшов до влади, білоруський очільник намагався дати задній хід. Утім, Кремль зі своїх лещат так просто не відпускає.  

Поглинання Білорусі: Кремль оголосив про початок економічної інтеграції країн

Залиште свій коментар

Вибір редакції