У Євросоюзі завершили підготовку до виходу Великої Британії з ЄС без угоди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ця підготовка тривала від грудня 2017 року.

Єврокомісія завершила підготовку до сценарію "жорсткого" Brexit, що обумовлено зростання ризиків того, що Британія вийде з ЄС 12 квітня без угоди з Брюсселем.

Про це у понеділок, 25 березня, повідомляє Єврокомісія.

"Водночас Єврокомісія продовжує надавати підтримку адміністраціям під час їхньої підготовки та закликає громадян ЄС і бізнеси до формування власної обізнаності з наслідками можливого сценарію Brexit без угоди і завершення власної підготовки до такого "сценарію", - йдеться у повідомленні.

У сценарії виходу "без угоди" передбачається, що Велика Британія стане третьою країною без будь-яких перехідних механізмів. Від цього моменту всі основні та вторинні закони ЄС перестануть застосовуватися до Великої Британії. Не буде перехідного періоду, як це передбачено Угодою про вилучення коштів, що вочевидь, призведе до значних збоїв для громадян і підприємств.

У такому випадку відносини Великої Британії з ЄС будуть регулюватися загальним міжнародним публічним правом, включаючи правила Світової організації торгівлі. ЄС буде зобов'язаний негайно застосовувати свої правила та тарифи на кордонах з Великою Британією. Це включатиме перевірку та контроль за митними, санітарними та фітосанітарними стандартами та перевірку відповідності нормам ЄС. Незважаючи на значну підготовку митних органів держав-членів, цей контроль може викликати значні затримки на кордоні, попереджають в ЄК.

Суб'єкти Великої Британії також перестануть мати право на отримання грантів ЄС та брати участь у процедурах закупівель ЄС на поточних умовах.

Крім того, громадяни Великої Британії більше не будуть громадянами Європейського Союзу. До бритнаців будуть застосовуватись додаткові перевірки при перетині кордонів з Європейським Союзом. 

Зазначається, що Єврокомісія розпочала роботу над підготовкою до сценарію "жорсткого" Brexit від грудня 2017 року.

сценарії розвитку brexit
ТСН.ua

Нагадаємо, що у Британії 23 червня 2016 року відбувся референдум. За вихід з Європейського Союзу проголосувало 51,9% осіб, проти – 48,1%. Днями лідери 27 країн ЄС схвалили на саміті відстрочку Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції