Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Забайкальському краї РФ від масштабних пожеж постраждали понад 600 людей та згоріли 4 тисячі тварин. Що там відбулося

Влада оцінює збитки у майже п’ять мільйонів доларів.

Протягом кількох днів 19-20 квітня у Забайкальському краї Росії палали масштабні пожежі. Вони спричинили руйнівні наслідки – десятки будинків було спалено, сотні людей постраждало, а тисячі тварин загинуло. Наразі влада намагається офіційно встановити причини пожеж, а також визначити загальну суму збитків.

ТСН.ua розповідає, що відбулося у російському регіоні та публікує фото та відео жахливих наслідків нищівних пожеж.

Як тривали пожежі

Загалом, масштабні пожежі розгорілися 19 квітня на півдні та південному-сході Забайкальського краю, неподалік кордону з Китаєм. Вогонь активно поширювався степовими районами регіону, а його гасінню заважали сильні вітри та неймовірна спека. Через це виникли десятки нових осередків вогню, що значно ускладнювало роботу пожежників. Населені пункти регіону доводилось навіть відключати від електропостачання.

Найбільше від пожеж постраждали прикордонні з Китаєм райони – Забайкальський, Краснокам’янський, Приаргунський, Борзинський, Балійський та інші. Загалом пожежі охопили майже 20 тисяч гектарів території.

Наслідки

Точну кількість постраждалих унаслідок пожеж досі встановлюють. Наразі відомо, що від вогню різним чином постраждали 645 осіб. З них безпосередньо травми отримали 30 осіб, четверо з них перебувають у тяжкому стані.

Унаслідок стихії було пошкоджено будівлі в 17 населених пунктах, кілька з них вигоріли вщент. Загалом, за даними рятувальників, було пошкоджено близько 150 будинків та тваринницьких стоянок.

Найбільше пожежі завдали шкоди тваринному господарству регіоні, оскільки через швидке розповсюдження пожеж їхні власники, насамперед, рятували самих себе. За офіційними даними, від масштабних пожеж загинули близько чотирьох тисяч тварин, переважно свійських, серед яких кози, корови та коні.

УВАГА! 18+ Відео містить жахливі сцени наслідків пожеж!

Реакція влади

Ситуацію із пожежами в регіоні активно взяв під свій контроль російський прем’єр Дмитро Медведєв.

"Перш за все - здоров'я, як я вже сказав, потрібно надати всю можливу підтримку, потрібно підключити і федеральні ресурси наші тут. Що ж стосується втраченого майна, дійсно, все потрібно оцінити і підготувати пропозиції, особливо з урахуванням того, що бюджет краю досить проблемний", - наголосив він.

Наразі місцевою владою встановлено розмір одноразової допомоги всім постраждалим у розмірі 10 тисяч рублів. Тим, хто частково втратив майно, виплатять 50 тисяч рублів, а хто повністю – 100 тисяч рублів. За даними рятувальників, загальна сума збитків від пожеж становить близько 280 мільйоні рублів (майже 5 мільйонів доларів)

Загалом же до гасіння пожеж залучали 835 осіб і 111 одиниць техніки, зокрема дев'ять пожежних поїздів і чотири авіасудна: два літаки-амфібії Бе-200 і два вертольоти Мі-8. Окрім цього, у регіоні досі діє режим надзвичайного стану.

Залиште свій коментар

Вибір редакції