У загиблих в ЦАР журналістів поліцейські вимагали хабар, вони з собою везли 8,5 тисяч доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росіяни збиралися зустрітися з фіксером з ООН.

У загиблих у Центральноафриканській республіці російських журналістів за день до загибелі місцеві поліцейські вимагали хабар.

Про це телеканалу "Дождь" розповіла заступник головного редактора "Центру управління розслідуваннями" Анастасія Горшкова.

За її словами, Орхан Джемаль, Кирило Радченко та Олександр Расторгуєв планували відвідати базу на території маєтку Беренго, де, за даними ЗМІ, можуть перебувати найманці ПВК "Вагнер".

Журналісти прилетіли до столиці ЦАР Бангі у суботу, 28 липня. Наступного дня знімальна група поїхала на базу Беренго, але журналістів туди не пустили, зажадавши від них акредитацію від Міноборони ЦАР. На базі переписали дані росіян і сказали, що акредитації можуть дати через п'ять днів.

30 липня журналісти повинні були зустрітися з фіксером з місії ООН на ім'я Мартін. Зустріч мала відбутися в місті Бомбарі, яке розташоване в 400 км від Бангі. Водія для знімальної групи рекомендував сам Мартін. Цей же водій возив ЦАР французьких журналістів.

За словами Горшкової, 29 липня біля готелю журналістів зустріли двоє поліцейських, які заявили про незаконність використання знімальної апаратури і зажадали хабар в розмірі 100-120 доларів. Поліцейські проїхали в машині журналістів кілька сотень метрів, у підсумку росіяни заплатили, скільки було потрібно. Оскільки водій перекладав вимоги про хабар, то в редакції припустили, що він міг бути в змові з поліцейськими.

В "ЦУР" розповіли, що під час поїздки до Бомбарі у російських журналістів було з собою 8,5 тисяч доларів готівкою і коштовна знімальна апаратура. Водій, який віз їх, казав, що вони будуть їхати півтори доби через погану дорогу і блокпости. Росіяни повинні були вийти на зв'язок з редакцією у вівторок ввечері, 31 липня.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції