У затриманих у Дагестані терористок не знайшли поясів шахідів

Правозахисники заявили, що Антитерористичний комітет РФ переплутав передсмертні записки із заповітами, а пояси шахідів з пристосуванням для перенесення боєприпасів.

Дагестанські правозахисники вказали на цілий ряд невідповідностей в інформації, поданої Національним антитерористичним комітетом РФ про затримання шести "терористок-смертниць" і виявленні у них поясів шахідів, а також передсмертних записок.

У затриманих знайшли не пояси шахідів, а так звані розвантажкии, які силовики використовують для перенесення боєприпасів та гранат, розпвіла керівник організації "Правозахист" Гюльнара Рустамова.

"Листів, про які говорять в НАКу, я не бачила, але очевидно, що мова йде не про запискисмертниць, а про листи-заповіти, які повинен мати на випадок раптової смерті кожен правовірний мусульманин", - сказала правозахисниця.

Три затриманих жінки - родички 18-річного Магомеда Ісмаїлова, убитого в листопаді минулого року під час нападу на командира СОБРу.

Втім, рідні Ісмаїлова стверджують, що він не мав до того, що сталося жодного стосунку, а переслідувався правоохоронними органами і був вбитий тільки тому, що був далеким родичем Магомеда Тагаєва, якого в республіці вважають одним з ідеологів ваххабізму.

у вдови Ісмаїлова виявили зброю, тому поки їй пред'явлено звинувачення тільки за статтею "незаконне зберігання зброї і боєприпасів", а не в тероризмі.

Нагадаємо, напередодні Національний антитерористичний комітет повідомив, що в ході спецоперації в Дагестані затримано чотирьох жінок і двоє дітей, 12-річна дівчинка і півторарічний хлопчик.

Після тривалих переговорів, у яких брали участь правозахисники та представники громадської палати Дагестану, дітей передали родичам, дівчата ж залишилися під вартою.

Один із затриманих чоловіків підозрюється в причетності до терактів у московському метро.

Нагадаємо, вибухи у метро Москви пролунали 29 березня. В результаті терористичної атаки загинули 40 людей, понад 100 постраждали.

Особи обох смертниць встановлені. За даними ФСБ, вибух на "Парку культури" здійснила 17-річна уродженка Дагестану Джанет Абдурахманова (Абдулаєва), а теракт на "Луб'янці" – 28-річна Маріам Шаріпова.

Відповідальність за теракти взяв на себе лідер дагестанських бойовиків Доку Умаров.

Читайте також:

У Росії затримали терористок-смертниць з "прощальними листами"

У Москві встановили особи причетних до терактів в метро - залишилося їх знайти

У Москві затримали підозрюваного у підготовці нових терактів в метро

Смертниці, які підірвали московське метро, були подругами

ВідеоУ затриманих у Дагестані терористок не знайшли поясів шахідів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: