У Женеві вирішуватиметься доля другого ядерного заводу Ірану

"Велика шістка" розпочинає переговори щодо іранської ядерної програми та будівництва другого заводу зі збагачення урану. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У Женеві 1 жовтня почалися переговори щодо іранської ядерної програми.

"Шістка" посередників на рівні заступників міністрів закордонних справ представляють Росія, КНР, США, Великобританія, Німеччина і Франція.

Основні питання, що обговорюватимуться - спорудження другого заводу з виробництва низькозбагаченого урану поблизу міста Куме, а також запуск ракет, проведених Тегераном 26 і 27 вересня.

Москва і Пекін дотримуються думки, що в першу чергу необхідно знизити напругу навколо іранської ядерної проблеми, яку неможливо вирішити лише за допомогою нових санкцій проти Тегерана, на чому наполягають США. Крім того, напередодні зустрічі глава російського МЗС Сергій Лавров закликав Іран активніше співпрацювати з МАГАТЕ.

Велике значення цих переговорів додає й Іран. Махмуд Ахмадінежад заявив, що "на цій першій зустрічі можна буде визначити рівень чесності низки країн і їх ставлення до закону, справедливості та взаємної поваги".

На думку президента Ірану, "проблеми у світі можна вирішити лише за допомогою діалогу і глобального співробітництва".

"Є важливі питання в світі, наприклад, проблеми в галузі економіки та безпеки, які торкнулися всіх, - підкреслив Махмуд Ахмадінежад. - Іран у минулому неодноразово виходив зі складних ситуацій, і цього разу країна теж готова до будь-якого розвитку подій".

Тим часом генеральний директор МАГАТЕ Мухаммед ель-Барадеї висловив невдоволення тим, що іранська влада не попередили заздалегідь агентство про початок будівництва другого центру зі збагачення урану.

"Іран повинен був проінформувати нас про це в той день, коли він вирішив побудувати центр. Вони цього не зробили. Вони заявляють, що цей центр є запасним, на випадок нападу на Іран, тому вони не могли повідомити про нього раніше, - сказав ель-Барадей. - Тим не менше, вони опинилися на неправильній стороні закону, і як ви бачили, це стривожило міжнародне співтовариство ".

"Усе ще залишається відкритим питання про проведення Іраном досліджень в галузі озброєнь. Тим не менше, я не бачив будь-яких достовірних доказів, що дозволяють припустити, що у Ірану в даний час є діюча військова ядерна програма. Я сподіваюся на те, що її немає ", - заявив глава МАГАТЕ.

Нагадаємо, офіційний Тегеран проінформував Міжнародне агентство з атомної енергії про будівництво на території країни другого заводу зі збагачення урану.

МАГАТЕ зажадало від іранської влади дозволити міжнародним експертам негайно провести перевірку об'єкту - щоб переконатися, що він не підпадає під дію міжнародних угод про непоширення ядерної зброї.

США, Великобританія і Франція засудили Іран за таємне будівництво другого заводу зі збагачення урану. В свою чергу, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Іран має прийняти конкретні кроки з відновлення довіри до своєї ядерної програми до зустрічі з "Великою шісткою" в Женеві.

Читайте також:

Іран випробував свою найпотужнішу балістичну ракету

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Захід висунув Ірану "ядерний" ультиматум

Іран повідомив про запуск другого заводу зі збагачення урану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: