У жовтні оголосять лауреатів Нобелівської премії

Нобелівський фонд призначив дати оголошення лауреатів премії за 2007 рік.

Нобелівська премія в області фізіології і медицини буде вручена 8 жовтня в будівлі Каролінського інституту. 

9 і 10 жовтня оповістять імена лауреатів премії з фізики і хімії - церемонія відбудеться в будівлі Королівської академії наук. 

12 жовтня в Нобелівському інституті в Осло буде оголошений лауреат Нобелівської премії миру. Ім'я володаря премії Шведського банку пам'яті Альфреда Нобеля (це премія у області економіки) назвуть 15 жовтня. 

Дату оголошення лауреата премії у області літератури, згідно традиції, назвуть пізніше. Сума Нобелівської премії в кожній з номінацій, як і минулого року, складе 10 мільйонів крон (1,43 мільйони доларів)

Як відзначає агентство AFP, список претендентів на Нобелівську премію тримається в строгій таємниці. Проте відомі імена найвірогідніших кандидатів на престижну премію миру - це колишній віце-президент США Альберт Гор, який активно займається глобальними екологічними проблемами, і активістка руху канадських ескімосів Шейла Ватт-Клутьє

Крім того, номіновані колишній президент Малайзії Махатхир Мохамад за допомогу Боснії під час громадянської війни, президент Болівії Ево Моралес, спецпосланник ООН на Балканах Марті Ахтісаарі та співробітниця представництва правозахисного центру "Меморіал" у Чечні Лідія Юсупова

Всього на цю премію висунуто 181 претендента.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: