У зіткненнях між мусульманами та християнами в Нігерії вже загинуло 35 осіб

У Нігерії спалахнули конфлікти та зіткнення на підставі релігійної нетерпимості.

У релігійних зіткненнях в Нігерії загинуло 35 осіб, повідомляють світові інформагенства з посиланням на місцеву поліцію. Мова йде про зіткнення в південній частині штату Баучі, розташованого на північному сході країни.

Крім того, за словами поліції, 30 січня в штаті Баучі вдалося присікти здійснення теракту в методистській церкві. Парафіяни повідомили співробітникам правоохоронних органів про чоловіка, який приніс до церкви сумку з-під ноутбука, залишив її на лавці і вийшов. Виявилося, що в сумці знаходилося саморобний вибуховий пристрій. Чоловікові вдалося втекти на мотоциклі.

Крім того, в місті Джосі, столиці штату Плато, більше десятка осіб загинуло 28 січня в зіткненнях, приводом до яких стало вбивство мусульманами університетських студентів. Протягом вихідних підпалено було багато християнських церков, а також мечеті, заправні станції, будинки і магазини. Один з поліцейських був обезголовлений повстанцями. Військові, послані на місце сутичок, затримали 27 осіб.

Джос знаходиться в центральному регіоні Нігерії, де приблизно в рівних пропорціях живуть мусульмани і християни.

25 грудня 2010 в Джосі сталася серія вибухів, у результаті якої загинуло 32 людини. Серед загиблих були як мусульмани, так і християни, а також прихильники інших релігій. Відповідальність за теракт взяли на себе члени радикальної ісламської секти "Боко Харам".

У вересні 2010 року близько 800 ув'язнених втекли з в'язниці в місті Баучі, де містилися ісламські екстремісти. Масова втеча була здійснена в результаті нападу на в'язницю групи озброєних людей, ймовірно, членів секти "Боко Харам".

Населення північної частини Нігерії традиційно сповідує іслам, південної - християнство, а також стародавні африканські культи. Конфлікти між хліборобами-християнами і скотарями-мусульманами виникають регулярно, особливо часто - у центральній частині країни.

Читайте також:

Суданські християни і мусульмани ділять країну на дві держави

В Ірані відбуваються масові арешти християн

У Нігерії на Різдво здійснено теракт та напад на християнський храм

Християнські екстремісти готували війну з урядом США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: