У зоні відчуження навколо "Фукусіми" заб’ють всіх тварин

3,4 тисячі корів, 31,5 тисяч свиней і близько 630 тисяч домашніх птахів буде знищено, щоб запобігти випадковому потраплянню зараженого радіонуклідами м'яса на ринок.

Влада Японії вирішила забити всю худобу, яку вимушено кинули на фермерських господарствах в евакуаційній зоні після березневої аварії на японській АЕС "Фукусіма-1". Йдеться про 3,4 тисячі корів, 31,5 тисяч свиней і близько 630 тисяч домашніх птахів.

ОНЛАЙН-КАРТА РІВНЯ РАДІАЦІЇ

У квітні японська влада вже направляла групу ветеринарів у зону відчуження навколо аварійної АЕС для проведення санітарної обробки померлих тварин з метою запобігання поширенню захворювань. Зараз же фахівці вважають, що єдиною можливістю запобігти випадковому потраплянню зараженого радіонуклідами м'яса в продаж або їжу є масовий забій худоби.

Влада префектури Фукусіма, що найбільше постраждала від викидів радіоактивних елементів, вже почала забій домашніх тварин, отримавши попередньо на це згоду їхніх власників.

Нагадаємо, після події 11 березня в Японії, потужного землетрусу, через відмову системи охолодження на АЕС "Фукусіма-1" відбулися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше - вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

ВІДЕО ІЗ ЗОНИ ВІДЧУЖЕННЯ

Через кілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. 12 квітня влада Японії оголосила про підвищення рівня небезпеки на "Фукусімі-1" до максимального, рівного чорнобильському.

Раніше японський уряд визнав, що приховував частину інформації про аварію на АЕС "Фукусіма-1", пояснюючи це бажанням уникнути паніки. У TEPCO заявляли, що очікують стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції - протягом трьох місяців.

Читайте також:

АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

Влада Японії зізналася, що приховала справжню інформацію про стан "Фукусіми"

Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

ВідеоУ зоні відчуження навколо "Фукусіми" заб’ють всіх тварин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: