Убитих під час масової страти у Чечні намагаються видати за сирійських бойовиків – ЗМІ

Журналісти двох видань поспілкувалися з родичами жертв.

Людей, яких масово страчували поза суду і слідства минулої зими у Чечні, намагаються видати за сирійських бойовиків.

Про це повідомляє "Новая газета".

За даними журналістів видання, родичів страчених викликали в поліцію і змушували підписувати заяви про те, що їхні близькі "пішли на війну в Сирії, і претензій до співробітників чеченської поліції немає".

Силовики погрожували затриманням чоловіків, які залишилися в сім'ях, а також вимагали від них віддати закордонні та внутрішні паспорти родичів, які фігурують у розслідуванні "Нової газети".

Журналісти не виключають, що ці документи можуть з'явитися на території Сирії.

"До Сирії, де чеченське керівництво займається активною зовнішньополітичною діяльністю, були вивезені телефони деяких фігурантів розстрільного списку. Дзвінки із цих номерів можуть бути використані як доказ, що люди зі списку досі живі і перебувають за межами Російської Федерації", - йдеться у статті.

Про те, що розстріляних людей чеченська влада намагається видати за сирійських бойовиків, йдеться також у розслідуванні "Бі-бі-сі". Родичі деяких страчених розповіли журналістам, що не знають нічого про своїх близьких з тих пір, як їх забрали поліцейські в грудні 2016 року

Кілька родичів стверджують, що їх змусили підписати чисті аркуші. Що потім стало з цими підписами, вони не знають.

Ще один співрозмовник "Бі-бі-сі" сказав, що деяких людей змусили підписати заяву, в якій стверджується, що їхні рідні поїхали до Сирії. Також правоохоронці вимагали надати їм російський і закордонний паспорти зниклих.

"Думаю, що вони просто хочуть відібрати [документи], щоб не було доказів, що він до Сирії не поїхав", - вважає одна сім'я.

Нагадаємо, журналісти видання "Нова газета" 9 липня повідомили, що у ніч проти 26 січня 2017 року у Чечні, імовірно, сталася безпрецедентна за своїми масштабами навіть для цього суб'єкта Російської Федерації позасудова страта.

За їхніми даними, безпідставно затриманих людей розстріляли і розвезли по різних кладовищах, в тому числі християнських, і закопали в нашвидкуруч виритих могилах. Журналісти намагалися співпрацювати з правоохоронними органами, але за розслідування справи так ніхто й не взявся. Представники ЗМІ вважають, що такі страти "дозволили" владі переслідувати в Чечні геїв.

Залиште свій коментар