Учасники конференції в Берліні домовилися про врегулювання ситуації в Лівії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За підсумками зустрічі було підписано документ.

Учасники міжнародної конференції щодо врегулювання конфлікту в Лівії, яка відбулася в Берліні, домовилися про план врегулювання конфлікту між "Лівійською національною армією" під командуванням фельдмаршала Халіфи Хафтара та очільником міжнародного визнаного Уряду національної згоди Фаїзем Сараджем.

Про це заявила німецька канцлерка Ангела Меркель, пише ТАСС.

За словами Меркель, зустріч відіграла велику роль в підтримці зусиль ООН. За підсумками зустрічі було підписано документ, який має схвалити Рада Безпеки ООН. "Всі були єдині в думці, що документи, які ми ухвалили, повинні бути підтверджені в [Радбезі] ООН", - заявила вона. 

Кацлерка висловила думку, що конфлікт в Лівії можна вирішити лише дипломатично. Таку думку висловили й інші учасники зустрічі, сказала вона. Також під час зустрічі було домовлено про ембарго на поставки зброї сторонам конфлікту. "Ми згодні з тим, що ми поважаємо ембарго і що його треба контролювати сильніше, ніж раніше", - підкреслила вона.

Видання РИА Новости повідомляє, що в ухваленому документі зазначається, що сторони конфлікту повинні припинити переміщення збройних сил в Лівії, повинні з'явиться єдина армія, поліція і структура безпеки в країні під управлінням центральних цивільної влади. Крім того, лівійці повинні відновити мирний процес, що допоможе відкрити шлях до вільних парламентських і президентських виборів.

Глава російського МЗС Сергій Лавров за результатами зустрічі заявиви,  що сторони конфлікту зробили "маленький крок вперед", порівняно з переговорами, які 13 січня відбулися у Москві. Зазначається, що погодилися делегувати по п'ять осіб в спеціально створюваний військовий комітет. Структура під контролем ООН буде займатися "розробкою заходів довіри". 

Нагадаємо, у Москві 13 січня очікувалося  підписання угоди про перемир’я між лівійським генералом Халіфом Хафтаром та очільником міжнародного визнаного Уряду національної згоди Фаїзем Сараджем, однак перемовини були провалені.

У Лівії визнаний ООН уряд і угруповання "Лівійська національна армія" на чолі з Халіфом Хафтаром звинуватили один одного у порушенні перемир’я, що було запропоновано Туреччиною та Росією через бої на околицях столиці Триполі. Туреччина і Росія після домовленостей оголосили, що сторони конфлікту в Лівії дійшли згоди щодо припинення вогню. Це відбулось на тлі наступу сил Хафтара на Сірт і кампанії зі взяття Триполі, що триває вже 9 місяців.

Туреччина, яка нещодавно розмістила сили у Лівії для підтримки уряду, заявила, що зауважила, що всі сторони намагаються дотримуватися режиму припинення вогню і ситуація спокійна за винятком "одного чи двох окремих інцидентів".

Що відбувається в Лівії та чим ескалація конфлікту небезпечна для Європи, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Відео Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

Анкара вирішила втрутитися у війну на півночі Африки й силою підтримати адміністрацію Тріполі. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган. Каже, лівійська влада сама попросила направити турецькі війська, аби ті допомогли побороти сили бунтівного генерала Халіфа Хафтара.  

Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

Залиште свій коментар

Вибір редакції