Учасники мітингу проти арешту Младіча закидали поліцію петардами

На мітинг проти арешту екс-командувача армією боснійських сербів Ратко Младіча вийшли десять тисяч осіб. В результаті сутичок з поліцією декілька людей отримали поранення.

Протест проти арешту Ратко Младіча у Белграді_2
AFP
Протест проти арешту Ратко Младіча у Белграді, Сербія
Увечері 29 травня у Белграді на мітинг у підтримку колишнього начальника штабу збройних сил Республіки Сербської Ратко Младіча, якого звинувачують у скоєнні військових злочинів під час війни на Балканах у 1990-х роках, вийшли близько десяти тисяч чоловік.

Акція організована опозиційною Сербською радикальною партією. Демонстранти вимагають від влади не видавати Младіча, якого вони вважають національним героєм, Гаазькому трибуналу.

Раніше Младіч через сім'ю і адвоката закликав учасників "не доводити справу до кровопролиття на вулицях".

Однак, місцеві ЗМІ повідомили, що учасники мітингу влаштували сутички з поліцією. Приблизно через півтори години після початку заходу група молодих людей почала закидувати поліцейські кордони камінням, пляшками і петардами. Заворушення поширилися на кілька сусідніх вулиць.

Зіткнення відбуваються поряд з будівлею парламенту Сербії в центрі Бєлграда. Влада посилила заходи безпеки, до будівлі Скупщини стягнуті додаткові сили поліції. В цілому забезпечувати порядок у центрі Белграда покликані  близько 3 тисяч поліцейських.

За даними поліції, було затримано 70 осіб. Щонайменше, три людини, в тому числі один поліцейський отримали поранення. У розгоні демонстрантів беруть участь сили поліцейського спецназу і кінної поліції.

Нагадаємо, 26 травня, в день арешту генерала, в декількох містах Сербії пройшли несанкціоновані протести - на них вийшли в загальній складності близько 1,2 тисяч людей. Поліція тоді затримала за порушення правопорядку 86 осіб.

Нагадаємо, 69-річний Младич, підозрюваний у злочинах проти людяності, був затриманий 26 травня 2011 в селі Лазарево на півночі Сербії.

На наступний день Белградський суд з військових злочинів оголосив, що він підлягає видачі Міжнародному трибуналу з військових злочинів у Гаазі.

Основне із обвинувачень проти екс-командувача армією боснійських сербів полягає у його причетності до різанини у Сребрениці. Натомість Младіч відкинув звинувачення і заявив, що не наказував вбивати 7,5 тисячі боснійських сербів у Сребрениці 1995 році.

Родичі та адвокати Младіча стверджують, що його не можна видавати до Гааги, так як він знаходиться у важкому фізичному і психічному стані. Адвокати Младіча мають подати апеляцію на рішення суду про видачу його Міжнародному трибуналу в Гаазі.

Читайте також:

Головним доказом проти Младіча стануть його щоденники

Младіч заперечує причетність до різанини у Сребрениці

Младіч попросив в камеру книги російських письменників і полуницю

Сербський суд видав генерала Младіча трибуналу в Гаазі

http://tsn.ua/svit/serbskiy-sud-vidav-generala-mladicha-tribunalu-v-gaazi.html

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: