Учасники саміту ООН в Копенгагені підписали кліматичну угоду

Президент США заявив, що на конференції у Копенгагені стався "прорив". Але для успішної боротьби з потеплінням цього замало.

Саміт у Копенгагені
AFP
Саміт у Копенгагені. Переговори перших осіб держав
У Копенгагені завершився кліматичний саміт ООН, який проходив з 7 по 18 грудня.

За підсумками конференції її учасники підписали угоду, яка має декларативний характер, а укладення повноцінного договору  з проблем клімати перенесли на наступний рік.

"Угода досягнута. Проте її зміст не ідеальний", - заявив президент Франції Ніколя Саркозі.

Він повідомив, що згідно із документом всі держави до січня 2010 року мають письмово підтвердити плани зі скорочення викидів в атмосферу вуглекислого газу.

Країни, що розвиваються, щорічно до 2020 року отримуватимуть фінансову допомогу в розмірі до 100 мільярдів доларів.

Водночас президент США Барак Обама назвав угоду "проривом". На його думку, це перший "історичний" крок до вироблення загального документа з клімату, який матиме юридичний характер.

Наступний саміт з проблем зміни клімату пройде в місті Бонн у Німеччині.

Саміт у Копенгагені виявив серйозні суперечності між його учасниками. Через розбіжності між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються, щодо розміру фінансової допомоги бідним державам і механізму контролю за викидами саміт був на межі провалу.

"Через цей саміту нас або прославлять, або проклянуть", - заявив прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун.

Водночас, як стало відомо напередодні вирішального дня конференції, всі фінансово-дипломатичні баталії можуть виявитися даремними. Газета Gurdian отримала доступ до поширеної в кулуарах саміту конфіденційної доповіді ООН.

У ній стверджується, що запропоновані на форумі заходи не здатні обмежити зростання температури на планеті 2 градусами Цельсія (цю цифру узяли за основу документа).

Навіть якщо всі кліматичні ініціативи, винесені на обговорення учасників зустрічі, будуть схвалені, температура зросте мінімум на 3 градуси. За такого сценарію, за прогнозами експертів, в зоні прибережних затоплень опиняться ще 170 млн людей, голод охопить ще 550 млн. Повне зникнення загрожує сельві Амазонії і кораловим рифам.

Читайте також:

Африканські країни зупинили переговори зі змін клімату

У Копенгагені представили чорновий варіант кліматичної угоди

Кліматичний саміт у Копенгагені: демонстранти спробували взяти штурмом залу засідань

Кліматичний саміт спричинив викиди в атмосферу 40 тисяч тонн вуглецю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: