Участь в іракській кампанії за зброю

Австралія збереже свою військову присутність в Іраку, діставши доступ до американських військових технологій.

Австралійці залишаються в Іраку

Австралія збереже свою військову присутність в Іраку, а натомість дістане не менш широкий доступ до американських військових технологій, ніж Велика Британія. Про це оголосили в середу на прес-конференції в Сіднеї президент США Джордж Буш і прем'єр-міністр Австралії Джон Говард.

"Наші зобов'язання в Іраку зберігаються, і австралійські сили залишаться там на колишньому рівні, залежно не від календаря, а від обставин на місці", - заявив Джон Говард.

Австралійський контингент в Іраку складає приблизно 1600 людей.

Зі свого боку, Буш підтвердив, що протягом року до Іраку відправляться близько 30 тисяч американських військовиків, зауваживши, що ситуація в цій країні вселяє надію.

”Якби я не думав, що ми можемо досягти успіху, я б не посилав туди війська", - сказав Буш.

Співпраця США та Австралії

Буш надав важливе значення підписаному ним з Говардом договору, за яким США зможуть передавати військові технології австралійцям, аби вони самі могли виробляти ті чи ті озброєння.

”Ми підписали договір сьогодні, що було важливо. Це - договір про торгову співпрацю в галузі оборони", - повідомив Буш.

За його словами, США і Австралія "зможуть перебудовувати свої сили краще, краще обмінюватися технологіями", що дозволить приватному сектору спільно працювати для розвитку нових можливостей в оборонній сфері.

Міністр закордонних справ Австралії Александр Даунер сказав журналістам за підсумками американо-австралійських переговорів, що підписання угоди в галузі оборони стало ще одним "будівельним блоком у відносинах" між двома країнами.

Заяви американського президента

На саміті Джордж Буш заявив, що бачить "ознаки врегулювання" в Іраку, повідомляє агенція Reuters.

”Ознаки врегулювання видно і, здається, для безпеки Америки й Австралії важливо щосили триматися разом з іракцями й допомагати їм", - заявив Буш на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Австралії Джоном Говардом напередодні саміту Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва.

Також на прес-конференції стало відомо, що питання про хакерську атаку на американські комп'ютерні системи, відповідальність за яку влада США поклала на китайських військовиків, може бути заторкнуто на зустрічі голови Білого дому Джорджа Буша з головою КНР Ху Цзіньтао в Сіднеї в четвер, передає агенція Associated Press.

"Що ж до можливості обговорення цього з країнами, яких ми підозрюємо в причетності до нападів, то я можу поставити це питання", - заявив Буш.

У понеділок в авторитетному британському виданні Financial Times з'явилася стаття, де з посиланням на джерела в американському керівництві стверджувалося, що відповідальність за атаку хакерів, яка в червні вивела з ладу 1,5 тисячі комп'ютерів Пентагону, лежить на китайських військовиках. Натомість МЗС КНР спростовує звинувачення. 

У Сіднеї тривають протести проти політики Буша

В одному з районів Сіднея встановили льодові бюсти Буша та прем’єра Австралії Джона Говарда.

Двометрові статуї встановила організація "Зроби бідність історією" (Make Poverty History) на знак протесту проти того, що в США й Австралії дотепер не ратифіковано Кіотський протокол - документ про скорочення викидів в атмосферу речовин, що руйнують озон. Бюсти зроблено з льоду для того, щоб вони поволі танули на весняному сонці над Сіднеєм (у південній півкулі зараз весна), символізуючи потепління клімату на планеті.

До організації "Зроби бідність історією" входять близько 60 доброчинних і релігійних організацій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: