Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Удар по острову свободи". Патріарх Кирило заявив, що Константинополь хоче зруйнувати РПЦ

Події в Україні, на думку Кирила, мають "містичний вимір".

Глава Російської православної церкви патріарх Кирило вважає, що своїми діями щодо України Вселенський патріархат намагається зруйнувати "острів свободи", тобто РПЦ.

Про це він повідомив під час фестивалю "Віра і слово" у Москві, передає "Интерфакс".

"Ставки дуже великі, і замовлення на руйнування єдності нашої церкви - це замовлення, яке має глобальний вимір. Це не просто боротьба за юрисдикцію, це боротьба за руйнування єдиної потужної православної сили в світі. Коли ми говоримо 150 мільйонів, це дійсно так", - сказав він.

Кирило додав, що називає російську церкву "островом свободи", бо вона начебто "вільна від чужих думок", а також з неї ніхто не робить "бовдурів". За словами російського патріарха, події в Україні мають "містичний вимір".

Кирило розповів, що в серпні цього року востаннє намагався "дипломатично" вирішити в свою користь ситуацію навколо надання Україні Томосу, проте Варфоломій показав, що не збирається змінювати курс і вирішив "поставити на місце" РПЦ, відмовившись проводити зустріч в іншому місці, окрім резиденції у Стамбулі. РФ, своєю чергою, пропонувала провести зустріч на нейтральній території.

Нагадаємо,11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

ВідеоТомос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Увесь український православний світ в очікуванні. Уже до кінця листопада очікується Об'єднавчий Собор, де священики з усіх наявних в Україні православних церков мають створити нову Єдину помісну православну церкву та обрати її очільника. Тільки після цього Патріарху нової церкви буде наданий Томос про автокефалію і закінчаться 300 років церковної анексії Київського престолу російським патріархатом. 

Томос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

15 жовтня Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським патріархатом

Залиште свій коментар

Вибір редакції