Уго Чавес націоналізував найбільші кавові компанії Венесуели

Венесуела продовжує активно відбирати власність у бізнесменів та передавати компанії "в руки робітників". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Венесуели Уго Чавес оголосив, що незабаром в країні будуть націоналізовані дві найбільші компанії-виробники кави - Fama de America і Cafe Madrid.

Чергове втручання в економіку влада пояснила бажанням поставляти продукцію на внутрішній ринок, переорієнтувавши вказані компанії з експортного напрямку. Перед цим підприємства звинуватили у спробах нелегального експорту продукції до Колумбії.

"Тепер вони стануть власністю всього народу, власністю нації - досить обдурювати населення!" – зазвичай емоційно аргументував свою позицію Чавес.

Він також підтвердив прихильність обраному курсу на націоналізацію стратегічних для економіки Венесуели галузей. Монопольна роль держави, на думку президента, перетворить підприємства, які заберуть у бізнесменів, на "ефективні компанії в руках робітників".

Активність уряду Чавеса в питаннях відбирання власності у підприємців досягла останнім часом небувалих темпів. Цього року компанію Cargill позбавили рисового заводу, а нафтовий бізнес в країні практично весь переорієнтований на державу. Тільки впродовж весни десятки "сировинних" підприємств перейшли під контроль соціалістичного режиму.

Тепер черга дійшла і до Fama de America і Cafe Madrid. Ці компанії – найвідоміші "кавові" бренди Венесуели. Вони традиційно вважалися, перш за все, підприємствами-експортерами.

Проте цього року внутрішній ринок країни вперше за останні роки зіткнувся з ситуацією, коли виробники не змогли забезпечити потреби всередині країни.

Уряд негайно відреагував на ситуацію. Постачальників звинуватили в спекуляціях, завищенні цін і нелегальному експорті кави до сусідньої Колумбії.

Читайте також:

Венесуела заморожує відносини з Колумбією

Уго Чавес заборонив у Венесуелі дієтичну Coca-Cola

Чавес почав виробляти "ах...енные" мобілки

День, коли Чавес прийшов до влади, оголосили святом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: